Širvintų „Boružėlė“ švenčia masinio futbolo savaitę

 Rugsėjo 23–30 d. visoje Europoje švenčiama Grassroots week (masinio futbolo savaitė). 2017 m. rugsėjo 27 dieną Širvintų lopšelio-darželio „Boružėlė“ priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytiniai dalyvavo Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA), Lietuvos futbolo federacijos (LFF), UEFA inicijuotoje masinio (Grassroots) futbolo savaitėje, kurios tikslas: suteikti vaikams ir bendruomenių nariams kuo daugiau galimybių žaisti futbolą.
Besigrožėdami nuostabia rudeniškų spalvų kupina gamta, keliavome į Širvintų miesto sporto mokyklos lauko aikštę. Vaikams buvo įdomu ir naują sportuoti, atlikti įvairias užduotis. Linksmąjį futboliuką vaikai žaidė jau nebe pirmąjį kartą, todėl žinodami smagias, paprastas, jiems nesudėtingas taisykles visi nuoširdžiai džiūgavo, reiškė savo emocijas. Kiekvienas norėjo žaisti, pasijusti tikru bei atsakingu žaidėju, savo komandos dalimi. Šiame žaidime kiekvienas vaikas gali pasijusti nugalėtoju, įspirti lemiamą įvartį. Čia visada laimi draugystė, pagarba ne tik savo, bet ir priešininkų komandos nariams.
Moksliniais tyrimais nustatyta, kad fizinis aktyvumas yra vienas iš svarbiausių sveikatą stiprinančių veiksnių. Kasdienis mūsų gyvenimas turi būti kupinas judėjimo džiaugsmo, tik tada mes išties pajusime kaip jaučiasi ir gyvena sveikas žmogus. Sportuoti su vaikais yra ne tik pramoga, bet ir laisvalaikio leidimas. Fizine veikla vaikai realizuoja visus svarbiausius savo poreikius – judėjimo, pažintinius, veikimo, bendravimo, saviraiškos, atskleidžia savo fizines išgales ir gebėjimus. Vaikui judėjimas - įgimta savybė, troškimas veikti, būti aktyviam, išreikšti save, ką nors daryti.
Futbolo pritaikyto žaisti mažiesiems žaidimas atitraukia vaikus nuo kompiuterio ar sėdėjimo prie televizoriaus. Sportas vaikus užgrūdina, jie tampa labiau disciplinuoti, išmoksta sumanumo, aktyvumo ir tai net gali padėti atsiskleisti kūrybiškiems vaikų bruožams. Žaidimai, įdomios užduotys, pačių ieškojimai ir atradimai pakelia nuotaiką, suteikia daug džiaugsmo ir pasitenkinimą fizine veikla. Dar vienas privalumas žaidžiant futbolą yra tas, kad vaikai išmoksta bendrauti ir dirbti komandoje, taip pat gerėja jų sveikata.
Aktyvus judėjimas, žaidimai gamtoje, gali padėti užpildyti emocines spragas, patenkinti noro judėti reikmes, pajusti sveiko, išlavinto kūno ir judesio džiaugsmą. Tik tuomet vaikystės metai bus laimingi, jei vaikai pajus judėjimo ir linksmų žaidimų žavesį. Sveikai ir aktyviai gyventi turime ne tik patys, bet to mokyti ir savo vaikus.

Širvintų lopšelio-darželio „Saulutė“ auklėtojos Vilmos Pimpienės inf. ir iliustr.