Europos judrumo savaitė Šiaulių r. Kairių lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“

Šiaulių r. Kairių lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“ 2017 m. rugsėjo 18–22 d. vyko tradicinė Europos judrumo savaitė, kuria metu buvo siekiama skatinti Europos miestus bei savivaldybes diegti ir populiarinti aplinkai draugiškas transporto priemones, pakviesti žmones išbandyti transporto alternatyvas, galinčias pakeisti automobilį.  Šią savaitę lopšelyje-darželyje organizavome tris renginius:
1. Savaitė pradėjo sportiniu rytmečiu ˗ masine mankšta „Judu kartu su robotuku“. Robotukas lopšelio-darželio bendruomenę mokė sportuoti taisyklingai ir pajusti kaip dirba mūsų raumenukai.
2. Trečiadienį, pasitaisius orams, kiemą užplūdo vaikai su dviratukais, triratukais ir paspirtukais. Buvo surengtos šių transporto priemonių varžybos. Varžybų metu vaikai ne tik aktyviai judėjo, bet ir patyrė daug teigiamų akimirkų, lenktyniavimo džiaugsmą. Dviračiais, triračiais, paspirtukais vaikai turėjo įveikti pažymėtą trasą, saugiai apvažiuoti kliūtis, dalintis savo „transporto priemonėmis“. Šia akcija atkreipėme lopšelio-darželio bei Kairių miestelio bendruomenės dėmesį į neigiamą transporto poveikį aplinkai, žmonių sveikatai, skatinome aplinkai palankius keliavimo būdus.
3. Penktadienio ryta vaikai išvyko į Kairių miestelio pušyną, kuriame kartu su Kairių pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniais dalyvavo „Olimpinis ruduo – 2017“ šventėje. Vyko nuotaikingos sportinės varžybos, įvairios rungtys ir kūrybingi žaidimai. Po sporto šventės vaikai, iš rudens gėrybių sukūrė mozaiką.
Visos savaitės renginių metu vaikai patyrė judėjimo, kūrybinių atradimų džiaugsmą. Dienos buvo kupinos emocijų, ieškojimų ir atradimų.

Šiaulių r. Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“ kūno kultūros, judesio korekcijos mokytojos Ingridos Jasėnaitės inf. ir iliustr.