Žiemos pramogos Širvintų lopšelio-darželio „Boružėlė“ lauke

Kiekvienais metais Širvintų lopšelyje-darželyje „Boružėlė“ organizuojami sporto renginiai „Vasaris – sveikatingumo mėnuo“. Šių metų žiema vasario mėnesį nepagailėjo šalčio, todėl pramogas lauke teko atidėti. Tad 2018 m. kovo 8-9 dienos rytais, žavingosios žiemos pašaukti, lopšelio-darželio „Boružėlė“ ugdytiniai, jų tėveliai ir auklėtojos išbėgo į kiemą. Šios pramogos tikslas: skatinti visus aktyviai judėti ne tik vasarą, bet ir žiemą, taip stiprinti vaikų fizinę, emocinę sveikatą. Žvaliai nusiteikę didesni ir mažesni darželio sportininkai, mankštinosi, grojant nuotaikingai dainelei „Pirato mankšta“. Po mankštos mažesni vaikai žaidė ratelį su spalvų parašiutu, mėtė sniego gniūžtes per lankus ir į taikinius, o vyresnieji - rungtyniavo, kuri grupė stipriausia, traukiant virvę, žaidė ledo riedulį 3x3. Geros nuotaikos ir azarto netrūko, o rungtynes nugalėjo draugystė. Galime pritarti posakiui „Šaltas vėjas draugystei nebaisus“.
Daug emocijų ir džiaugsmo vaikams suteikė žaidimai su rogutėmis. „Pagranduko“ grupės visi vaikučiai „atvyko“ su rogutėmis. „Kregždučių“, „Žiogelių“ ir „Boružėlių“ grupių vaikučiai lauke smagiai tempė vienas kitą rogutėmis, čiuožinėjo nuo kalniuko. Žiūrovų šiame būryje nebuvo. Vaikai iš paskutinio sniego nulipdė sniego senius, pastatė sniego pilis, kurias nudažė pavasariškomis spalvomis. Kieme skambėjo juokas ir krykštavimai. Kaip smagu buvo lauke žaisti „Rogių traukinuką“ ir „Rogių lenktynes“.
Linksmai pažaidę, draugiškai parungtyniavę, vaikai išsiskirstė į grupes. Balto sniego ir žiemos pramogų kasmet laukia visi vaikai. Tai puiki proga ugdyti aktyvų ir sveiką gyvenimo būdą žiemos metu, grūdinti vaikų organizmą bei suteikti daug džiugių emocijų.
Sveikos gyvensenos organizatoriai džiaugėsi, kad kai lauke balta balta ir šalta, galėjome visi pasidžiaugti žiemos malonumais, pramogomis. Tikimės ir toliau įvairiais būdais siekti, kad judėjimas ir sportas taptų kiekvieno vaiko kasdieninex veikla ir įpročiu. Sportiniai rytmečiai ne tik stiprina ir grūdina vaikus, tačiau palieka malonius, neišdildomus įspūdžius bei prisiminimus. Mūsų šūkis: „Mes mylim sportą!“.

Širvintų lopšelio-darželio „Boružėlė“ sveikos gyvensenos metodinės grupės pirmininkės Aldonos Bučinskienės ir auklėtojos Sandros Judeikienės inf. ir iliustr.