Balandis – švarios aplinkos mėnuo Širvintų lopšelyje-darželyje „Boružėlė“

Ugdydamos vaikų ekologinę kultūrą, Širvintų lopšelio-darželio „Boružėlė“ pedagogės, skatina vaikus domėtis gamta, stebėti aplinką, skiepijame pagarbą ir atsakomybę gamtai. Jei kiekvienas žmogus pakeltų bent po vieną šiukšlę, aplinka taptų daug švaresnė ir sveikesnė. Todėl, 2018 m. balandžio mėnesį, lopšelio-darželio „Boružėlė“ ugdytojai didelį dėmesį skyrė vaikų ekologinės kultūros pradmenų ugdymui, tėvų ekologiniam švietimui. Tam, kad galėtume gyventi gražiau, švariau, reikia nuo mažens ugdyti atsakomybę už savo poelgius – nešiukšlinti, rūšiuoti atliekas, tausoti gamtą. Tačiau net ir aktyviai rūšiuojantys atliekas susiduria su problema, kai nebūna aišku, į kokį konteinerį mesti vieną ar kitą atlieką.
Grupes aplankė spalvoti „konteineriukai“, o mes, pedagogės, šį mėnesį, tvarkant grupes, stengėmės įtvirtinti ugdytinių rūšiavimo įgūdžius, panaudodamos įvairius žaidimus, edukacinius filmukus.
Sutvarkę grupes, ugdytiniai, kartu su pedagogėmis, rinko šiukšles iš savo aikštelių prisiminė į kokį konteinerį mesti vieną ar kitą atlieką. Džiugu, kad prie šios iniciatyvos, puoselėjant darželio aplinką prisijungė ir tėveliai. Vaikai džiaugėsi matydami švarią, gražią gamtą.
Švari aplinka yra būtina žmonių sveikatai ir gerovei. Todėl, baigę darbus, darželio ugdytiniai, padedami auklėtojų bei tėvelių, gamino netradicines priemones iš antrinių žaliavų. Įvairios netradicinės priemonės buvo panaudotos žaidžiant judriuosius bei stalo žaidimus.
Ilgai lauktas pavasaris atnešė mums visiems pozityvią nuotaiką, džiugias emocijas, natūralų judėjimo poreikį bei smagų pabuvimą švarioje, tvarkingoje aplinkoje.

Širvintų lopšelio-darželio „Boružėlė“ vyresniosios auklėtojos Danutės Bareikienės inf. ir iliustr.