Sporto šventė „Kviečiame visus, kas gali, į aktyvią Sporto šalį!“ Kybartų mokykloje-darželyje „Ąžuoliukas“

Vaikų darželis – tai vieta, kur vaikams visada gera. Čia jie džiaugiasi nerūpestinga vaikyste, mokosi pažinti pasaulį ir žmones, draugauja vieni su kitais, išdykauja, patiria daugybę įspūdžių. 2018 m. gegužės 31 d. Kybartų mokyklos-darželio „Ąžuoliukas“ ugdytiniams buvo ypač smagi, nes vyko šventė „Kviečiame visus, kas gali, į aktyvią Sporto šalį“. Sporto šalies valdovė (ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Gitana Stančiauskienė) visus vaikus pirmiausia pakvietė atlikti smagią ir aktyvią mankštą. Po mankštos mažųjų laukė įdomi, turininga, pilna kliūčių ir netikėtumą kelionė po Sporto šalies miestus: „Gyvatėlė“ „Kurmio tunelis“, „Varlių slėnis“, „Tiltelis“, „Spalvų šulinys“. Zigzagu perbėgę miestą „Gyvatėlė“ vaikai pateko į „Kurmio tunelį“, kur turėjo parodyti savo jėgą ir vikrumą šliauždami ilgu urvu. Po to vaikai atsidūrė „Varlių slėnyje“ ir linksmai šokinėdami per balutes prikeliavo „Tiltelį“, per kurį eidami demonstravo savo pusiausvyros gebėjimus. Galiausiai vaikai apsilankė „Spalvų šulinyje“, kuriame rūšiuojant spalvotus kamuoliukus reikėjo reakcijos ir greičio gebėjimų.
Apkeliavus Sporto šalį ir įveikus visas kliūtis, vaikų laukė poilsio ir atsipalaidavimo valandėlė – tapymas ant didžiulių prie tvoros pritvirtintų plakatų. Vaikai su džiaugsmu ir meile vilgė teptuką į guašą ir piešė savo svajones, keliones, žaidimus, draugus, šeimas ir visa kita, kas jiems svarbu, artima, pažįstama.
Šventės pabaigoje mažieji keliauninkai buvo vaišinami vaisiais, sveikinimo žodį jiems tarė įstaigos direktorė Ineta Grudzinskaitė. Ji darželinukams linkėjo saugios, kupinos įspūdžių vasaros ir įteikė nominacijas nuoširdžiausiai dirbantiems Kybartų mokyklos-darželio „Ąžuoliukas“ pedagogams: Žanetai Burdulienei, Astridai Butkeraitienei, Rimutei Masteikienei ir Aurelei Skaržinskienei.
Šventė suteikė džiugių akimirkų, leido pajausti komandinę dvasią ir sporto teikiamą naudą. Švietė skaisti saulė, skambėjo linksma muzika, aidėjo džiūgaujančių vaikų balsai... Mes, darželio pedagogai, tikime, kad vaikų dalyvavimas sportiniuose renginiuose skatina mažųjų norą sportuoti, ugdo bendruomeniškumą.

Kybartų mokyklos-darželio „Ąžuoliukas“ direktoriaus pavaduotojos ugdymui Violetos Murauskaitės inf. ir iliustr.