2017 m. vasario 6–10 d. Šiaulių rajono Kairių lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“ vyko projektas „Sveikos akytės – spalvotas pasaulis“, kurio tikslas – regos sutrikimų prevencija. Regėjimas – leidžia pažinti mus supantį pasaulį, bendrauti, grožėtis, saugotis nuo aplinkos pavojų. Dažnai net nesusimąstome, kaip turime tausoti, saugoti akis ir joms padėti.
Menkiausias regėjimo sutrikimas sukelia žmogui daug problemų. Pastebima, jog vaikai, turintys regėjimo sutrikimų, dažnai atsilieka nuo bendraamžių fiziniu išsivystymu, judesių greitumu, tikslumu, koordinacija, pusiausvyros išsivystymo lygiu. Sutrikęs regėjimas atsiliepia judėjimo aktyvumui, judėjimo įgūdžių susidarymui, erdvės suvokimui. Vaikai, turintis regėjimo sutrikimų, dažnai nesijaučia pilnaverčiais grupės vaikais. Tėveliai ir pedagogai turėtų nuolat stebėti vaikus, atkreipti dėmesį į tai, ar nėra kokių nors požymių, galinčių rodyti silpną ar silpstantį vaiko regėjimą. Siekiant, išsaugoti vaiko regėjimą, visapusišką gerovę, organizavome lopšelyje-darželyje prevencinius užsiėmimus, kurie užkirstu kelią regėjimo ir kt. sutrikimams formuotis.
Pirmadienį–ketvirtadienį grupėse buvo kalbama apie regėjimą silpninančias priežastis, „akių maistą“. Siekiant suteikti daugiau žinių apie akis, vaikai grupėse atliko užduotėles „Kaip mankštinti akeles“, taip pat iš pasirinktų priemonių piešė, gamino priemonę akims „Blyškus pasaulis“. Pirmadienį–penktadienį kūno kultūros mokytoja vaikams vedė profilaktines akių raumenų stiprinimo mankšteles. Projektinė savaitė baigėsi kiškučių rytmečiu. Vaikai įgijo žinių apie regėjimo išsaugojimą, išmoko daryti akyčių mankštą ir savimasažą, piešė, dainavo, skanavo kiškių vaišes ir patyrė daug džiugių emocijų.

Šiaulių r. Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“ kūno kultūros ir judesio korekcijos mokytoja Ingrida Jasėnaitė ir auklėtoja Dovilė Vaikutienė. inf. ir iliustr.