2010 m. spalio pirmąją savaitę Kairių lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“ vyko projektinė savaitė „Auk sveikas“. Jos metu siekėme padėti vaikams ugdytis atsakomybę už savo ir kitų sveikatą, formuoti nuostatą sveikai gyventi, įtvirtinti sveikos gyvensenos įgūdžius, teikti būtinas žinias apie sveikatos saugojimą ir stiprinimą. Taip pat sudarėme sąlygas etninės kultūros pažinimui ir raiškai, žaidžiant tradicinius žaidimus bei pritaikant smulkiąją tautosaką judriųjų žaidimų siužetams.
Pirmadienį grupėse vyko rytmetis „Kelionė į sveikatos šalį“. Vaikai diskutavo, kas padeda augti aktyviam, sveikam, stipriam, aptarė pagrindinius sveikos gyvensenos principus.
Antradienis buvo teigiamų emocijų diena „Ir mažoj širdelėj daug gerumo telpa…“. Daug dėmesio skyrėme draugiškų tarpusavio santykių kūrimui ir palaikymui, organizavome relaksacijos valandėles ir bandėme suprasti ryšį tarp jausmų ir fizinės sveikatos.
Siekdami atskleisti judėjimo reikšmę sveikatai, trečiadienį organizavome žaidimų dieną „Bėgu, šoku ir metu – sportininkas aš esu“. Jos metu vaikai galėjo išbandyti įvairią judrią veiklą sporto salėje ir lauke, savarankiškai pasirinkdami sportinį inventorių, priemones.
Smagurio rytmetis „Daržovės ir vaisiai – vitaminų šaltinis“ vyko ketvirtadienį. Grupėse apsilankęs Smaguris suteikė vaikams žinių apie sveiką mitybą, vitaminus. Vaikai kartu su Smaguriu ugdėsi higieninius-kultūrinius įgūdžius: mokėsi plautis rankas, aptarė švaros svarbą, serviravo stalus, patys gamino vaisių ir daržovių patiekalus, juos ragavo.
Projektinės savaitės kulminacija – sveikatingumo šventė „Rudenėlio kraitė“. Nuo ankstyvo ryto lopšelio-darželio kieme skambėjo muzika, šurmuliavo mokytojai, vaikai ir tėveliai. Įstaigos teritorija pasipuošė margaspalvių lapų, šermukšnių bei aronijų uogų girliandomis, buvo įkurtos žaidimų aikštelės – „sodas“, „daržas“, „miškas“. Tą dieną vaikai į lopšelį-darželį atvyko pasipuošę rudens akcentais, o tėveliai nešini krepšiais su rudens gėrybėmis.
 Šventę atidarė lopšelio-darželio direktorė J. Vaičiūnienė. Vaikai prisistatė nuotaikingais lietuvių liaudies kūrinėliais: dainelėmis, eilėraštukais, skaičiuotėmis. Šventės vedėjai: girinukė, daržininkė, sodininkė kvietė visus dalyvius žaisti, linksmintis, pramogauti. Dalyviai rungėsi, kas daugiau priskins obuolių, pririnks grybų, žaidė lietuvių liaudies ratelius „Aš pasėjau žalią pupą“, „Roputė“, „Išėjo tėvelis į mišką“ ir kt. Apsilankę ir pažaidę kiekvienoje aikštelėje dalyviai gavo dovanų: „miške“ – riešutų, „sode“ – obuolių sulčių, „darže“ – morkų sulčių.
Toliau šventė tęsėsi lopšelio-darželio sode, kur visi kartu kūrėme „Skulptūrų parką“ iš rudens gėrybių. Visi šventės dalyviai aktyviai įsitraukė į kūrybinę veiklą ir netrukus vaisiai, daržovės virto žmogeliukais, gyvūnėliais, pasakų veikėjais. „Skulptūrų parkas“ sulaukė daug lankytojų, kurie grožėjosi eksponatais ir gamtos dovanomis.
 Linksma, smagu, įdomu buvo!

Kairių l/d „Spindulėlis“ judesio korekcijos mokytojos Kristinos Janušaitės, priešmokyklinio ugdymo pedagogės Dalios Gricienės inf.