2018 m. spalio 24 d. Kauno lopšelyje-darželyje „Malūnėlis“ vyko tradicinė rudenėlio šventė. Šį kartą linksmoji grybautoja pedagogė Giedrė pakvietė visus keliauti į paslaptingą, gėrybių pilną mišką pasigrožėti rudens gamta, pailsėti, pažaisti, grybauti. Tėveliams padedant vaikai ruošėsi šventei ir pasirinktinai galėjo būti bet kokiu miško augalu, medžiu, jo vaisiumi, grybu, vėju, vandens lašeliu, kirminėliu, paukšteliu…bet kuo, kas auga, gyvena miške rudenį.
Pagal vedančiosios Giedrės pasakojimą visi atliko imitacinius judesius: kūno veiksmais, žodžiais, balso intonacijomis, veido mimika vaizdavo rudens gamtos reiškinius, grybus. Kokia kelionė be nuotykių? Štai ir susirūpinusi voveraitė pedagogė Lina besiruošianti žiemai: renka riešutus, bet neranda grybų. Voveraitė papasakojo kaip ji gyvena miške. Kvietė pažiūrėti kaip miške ramu, gražu, miškas gražiausiomis spalvomis nudažytas. Paaiškino, kad miškas mus maitina, gydo. Miške, tarsi vaistinėje, auga daug vaistažolių, uogų: mėlynių, bruknių, spanguolių. Medžiai subrandino savo vaisius: štai gilės, kankorėžiai. Prašosi kartu grybauti.
Visi pabuvę lietaus lašeliais pastebėjo, kad miške pradėjo dygti grybai. Grybaudami rado baravyką, ūmėdę, raudonikį, lepšę, kelmutį… Visi jie prisistatė, pasikalbėjo su vaikais. Paaiškėjo, kad grybai būna sveiki ir sukirmiję, valgomi ir nevalgomi, maži, dideli ir auga prie skirtingų medžių.
Keliaudami toliau pamatė vorą, audžiantį tinklą ir pakalbino jį. Voras, miško valdovas, papasakojo kam jam reikalingas tinklas, kaip jis rūpinasi miško gerove, kad grybautojai gražiai elgtųsi miške.
Surado ir labai gražių grybų – musmirių, bet paaiškėjo, kad jos nevalgomos, nuodingos. Voras paaiškino, kad visi grybai miškui reikalingi, nors ir musmirės nevalgomos. Kad jos neliūdėtų, voras ir voveraitė pakvietė jas pasirodyti, praeiti miško kilimu gelsvu. Visi džiaugėsi, visi ėjo linksmuoju takeliu. Voveraitė įteikė vaikams dovanas.
Organizatorės pasiekė šventės tikslą: vaikai keliaudami su veikėjais miško takais turtino ir plėtė savo žinias apie rudenį, jo požymius, miško augalus, gamtos gėrybes. Vaikai įvairiomis meninėmis raiškos priemonėmis savitai išreiškė save, patyrė daug džiugių akimirkų, aktyviai bendravo su šventės veikėjais. Dainavo dainas, grojo muzikos instrumentais, šoko muzikinius žaidimus. Salę puošė kūrybinių darbų paroda iš gamtinės medžiagos „Rudenėli, kaip gražu…“.

Kauno lopšelio-darželio „Malūnėlis“ auklėtojų metodininkių Violetos Kovalenkovienės ir Joanos Olšauskienės inf. ir iliustr.

Kategorija: Renginiai