2021- 10- 06 Panevėžio vaikų  lopšelyje – darželyje ,,Pušynėlis‘’ vyko  renginys „Augame mes – auginame Žemę“, skirtas saugaus ir palankaus gamtai judėjimo propagavimui „Sportuojame visi kartu: Mama, Tėtis, Aš ir Tu“. Šis renginys kūrybiškai įsipina į vaikų ekologinės sampratos ugdymą. Mažieji mūsų ugdytiniai – tai mūsų planetos ateitis ir likimas. Kiek įdėsime į savo vaikus, tiek jie galės skleisti gėrį, sąmoningai mylėti gamtą, rūpintis aplinka ir spręsti ekologines problemas. Projekto tikslas – propaguoti saugius aplinkai judėjimo būdus, aktyviai praleisti laiką.

Vyko įvairi veikla lauko erdvėje. Kiekviena grupė pasipuošė aikštelę šventei, pagal  gamtos

tematiką. Visi sportiškai  nusiteikę, su savo grupių skiriamaisiais ženklais, prisistatė pasisakydamos savo šūkius, savo aikštelėse atliko įvairias užduotis. Šventę vedė Kakė Makė, Panevėžio kolegijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo studijų programos studentės ir  VŠĮ Aukštaitijos krepšinio mokykla bei VŠĮ naujieji projektai.

Kiekviena grupė originaliai ir žaismingai atliko jiems paruoštas užduotis, džiaugėsi, kad laimingi gyvena šioje Žemėje. Džiugu, kad dalyvavo aktyviai ir tėveliai, močiutės. 

Nors daugeliui tėvų atrodo, kad kalbėtis su vaikais apie klimato kaitą yra pernelyg sudėtinga ar vaikus ši tema gali gąsdinti, visgi svarbu, kad mūsų vaikai žinotų kuo daugiau apie pasaulį, kuriame jie gyvena. Be kita ko, problemos, kurių mes nesprendžiame, netrukus taps jų problemomis. Tad, kalbėkime žaisdami. Tik  žaidžiant galima aptarti bei išmokti daugybę dalykų, to nė nepastebint, nesureikšminant. Jei vaikas mėgsta žaisti mašinytėmis, žaidimo metu galima pasikalbėti apie automobilių įtaką klimatui, elektromobilius, net apie medžiagas, iš kurių pagamintos žaislinės mašinytės. Panašiai galima kalbėti ir žaidžiant su lėlėmis – žinias apie klimato kaitą, žmogaus įtaką atšilimui perteikiant per lėlių „veiklas“. Nebūtinai apie tai kalbėti iš savo, tėvų, pozicijos, apie tai gali pasakoti ir kita mašinytė ar viena iš lėlių. Vaikams dažnai autoritetais būna pasakų, animacinių filmų herojai. Būkite kūrybingi, žaismingi.

Panevėžio lopšelio – darželio „Pušynėlis“ pedagogės, auklėtojos ekspertės Jolantos Aleknavičiūtės inf.

Iliustr. lopšelio- darželio ,,Pušynėlis“  direktoriaus pavaduotojos ugdymui Ernos Jaudzemaitės

Kategorija: Renginiai