Pagal Ekologiškų ir nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintų maisto produktų vartojimo skatinimo ikimokyklinio ugdymo įstaigose programą besimaitinantys Biržų lopšelio-darželio „Genys“ ir skyriaus „Rugelis“ vaikai gauna saugų ir sveiką maistą. Tėvų apklausos rodo, kad tėveliai nėra iki galo susipažinę su šios programos teikiama nauda. Kilo idėja su tikslu – supažindinti ugdytinių tėvus su ekologiško maisto skoniu, savybėmis ir nauda.

      Spalio 6 dienos popietę darželio „Genys“ ir skyriaus „Rugelis“ kieme šurmuliavo ragautojai.

Visi rinkosi į „Eko RAGAUTUVES“. Tėveliai ragavo ir vertino produktus ir patiekalus, kuriuos darželyje skanauja jų vaikai.

      Ragavimui išrikiuotos puikavosi raugintos bei šviežios daržovės (jos jau pelniusios vaikų simpatijas), vaisiai, duonos gaminiai, pieno produktai. Tėveliai galėjo pamatyti, pasidomėti ir kitais ekologiškais produktais, kuriuos gauna vaikučiai. Eksponavome įvairias ekologiškas kruopas, makaronus, kakavą, sūrelius, jogurtus ir kitus pieno produktus, arbatas bei sultis. Sulaukėme ne tik gausaus būrio tėvelių, bet ir svečių iš savivaldybės, kolegų iš kitų darželių. Mus aplankė ir padėkos raštą „Už vaikų sveikos mitybos skatinimą ir už ryžtą sveikai maitintis“ įteikė VMVT inspektorė Rasa Stanevičienė.

      Popietė buvo smagi. Tėveliai dalinosi įspūdžiais, domėjosi kaip pagaminti vieną ar kitą patiekalą. Jie dėkojo „Genio“ ir „Rugelio“ virtuvių moterims už estetiškai patiektus produktus ir patiekalus bei už kasdienines pastangas, kad vaikams būtų kuo skaniau. Mitybos organizavimo specialistė ir idėjos autorė Jurgita Grubinskaitė popietę įvertino, kaip abipusiai naudingą. Renginio herojus Moliūgėlis suskaičiavo, kad RAGAUTUVĖSE dalyvavo apie 200 didelių ir mažų ragautojų „Genyje“ ir netoli 100 ragautojų „Rugelyje“.

      Visi nori padaryti didelius dalykus, o mes manome, kad maži dalykai yra didelių pradžia!

Lopšelio-darželio „Genys“ informacija

Kategorija: Naujienos