Lapkričio 8–ąją minima Europos sveikos mitybos diena. Šią dieną visoje Europoje organizuojami įvairūs renginiai ne tik suaugusiems, bet ir vaikams, kuriuose skatinama maitintis sveikiau. Mūsų darželis yra  Respublikinės ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacijos „Sveikatos Želmenėliai“ ir  Sveikatą stiprinančių mokyklų bendruomenių nariai, dalyvaujame bendruose  projektuose, konkursuose, mokymuose, konferencijose, aktyviai dalijamės gerąja patirtimi. Įstaigos  prioritetas- sveikatos stiprinimas ir saugojimas. Todėl ir mūsų darželyje kasmet minima sveikos mitybos diena, bendradarbiaujant kartu su ugdytinių tėveliais.  Juk visi norime, kad mūsų vaikai būtų sveiki ir laimingi, kad  turėtų žinių apie sveikatą ir įgūdžių jos išsaugojimui ir  kad  ugdymo įstaigoje jaustųsi saugiai. Juk sveikos mitybos pamatai vaikams turi būti padėti vaikystėje, nes nuo to, kaip vaikai maitinsis, ateityje priklausys jų sveikata. Pažymint šią dieną siekiama mokyti vaikus subalansuotos mitybos įpročių, didinti supratimą apie tai, kokį poveikį  gali turėti pagrindiniai geros mitybos principai.

Lapkričio 8-9 dienomis mažieji „Boružiukų“ ir „Papūgiukų“ grupių ugdytiniai taip pat minėjo Europos sveikos mitybos dieną. Užsiėmimų metu vaikai analizavo sveiko maisto piramidę, diskutavo apie sveiką mitybą,  vardino, ką labiausiai mėgsta valgyti, kaip atrodo sveiko maisto lėkštė.

Nuo pat vaikystės labai svarbu į dienos racioną įtraukti kuo įvairesnį maistą. Rekomenduojama daugiau vartoti daržovių ir vaisių. Tad visus tėvelius kvietėme prisijungti prie „Boružiukų“grupėje organizuojamos akcijos ,,Sveikų pusryčių receptas”. Tėveliai rašė mėgstamus vaikų  sveikų pusryčių receptus, o mes iš jų pasigaminome knygą.

Po įdomių valandėlių, mokymų ir žaidimų vaikučiai vaišinosi savo pagamintomis vaisių salotomis   ir linkėjo vieni kitiems sveikai maitintis visuomet.

Jei vaikai mokosi gaminti maistą, sveikai maitintis ir reguliariai sportuoti, tuomet jie yra linkę tęsti tokią praktiką ir būdami suaugę. Maitinkimės sveikai !

Marijampolės vaikų lopšelio-darželio „Vaivorykštė‘‘ ikimokyklinio ugdymo mokytojos Lina Lenkutienė, Daiva Čėsnienė ir Linutė  Griškelienė

Kategorija: Renginiai