Lopšelyje–darželyje „Draugystė“ ypatingas dėmesys skiriamas vaiko fizinės ir psichinės sveikatos stiprinimui, sveikos mitybos formavimui, saugios ir sveikos aplinkos kūrimui. Vaikų sveikatos saugojimas ir sirpinimas viena iš prioritetinių mūsų įstaigos sričių. Fizinis aktyvumas – svarbus ikimokyklinio amžiaus vaikams, kurie intensyviai auga ir vystosi. Siekdami stiprinti vaikų sveikatą ir tenkindami jų prigimtinį poreikį aktyviai judėti, organizuojame – mankštas, sveikatos valandėles, sporto šventes, judrias veiklas lauko erdvėse. Mes, suprantame, kad tik žaisdamas, judėdamas, aktyviai veikdamas, turėdamas galimybę pasidalinti savo patirtimi bei nuolat atrandantis kažką naujo, vaikas auga atviras ir pasitikintis savimi. Siekdami suteikti vaikams kuo daug teigiamų emocijų bei patirties, organizuodami veiklas pasirenkame netradicinius veiklos būdus, metodus, netradicines priemones ir aplinkas.

Sausio 12 dieną nusprendėme sudalyvauti ilgalaikio sveikos gyvensenos ugdymo  projekto „Sveikatiada“ paskelbtame konkurse „Užsiimk joga su Sveikatiada!“ ir suorganizuoti Jogos užsiėmimus. Į užsiėmimus pakvietėme įstaigos „Saulučių“, „Pūkuotukų“, „Drambliukų“ grupių ugdytinius. Su vaikais išsiaiškinome: kas yra Joga? Kaip Joga – gerina  žmogaus laikyseną, lankstumą, judesio koordinaciją? Supratome, kad Jogos pratimai gerina žmogaus kraujotaką bei medžiagų apykaita, stiprina raumenis. Užsiimant joga, lavėja ne tik kūnas, bet pradeda keistis žmogaus mąstymas.

 Užsiėmimus pradėjome atlikdami apšilimo pratimus. Vėliau dalyviai atidžiai stebėjo užsiėmimo organizatorių demonstruojamus pratimus ir stengėsi kuo tiksliau juos atlikti. Animuoto filmuko medžiaga suteikė šiam užsiėmimui žaismingumo. Staiga, visi vaikai, virto drugeliais!

Mums svarbus dalyvavimas ir buvimas kartu, nes bendros aktyvios veiklos suteikia daug džiugių emocijų ir stiprina bendruomeniškumą. Šių užsiėmimų metu siekėme ugdyti vaikų fizines ir psichines galias bei tobulinti gebėjimą derinti taisyklingą kvėpavimą su judesiu. Vaikai išmoko atsipalaidavimo pratimų (kuriuos kartosime ir kituose užsiėmimuose), sustiprėjo pasitikėjimo jausmas savo fizinėmis jėgomis. Tikimės, kad integruodami jogos pratimus į ugdomąją veiklą padėsime vaikams geriau suprasti savo kūną. Kilo mintis, ateityje į jogos užsiėmimus pasikviesti ir ugdytinių tėvelius. Tikimės, kad mes sulauksime ir tėvelių palaikymo bei aktyvaus dalyvavimo.

Informacija ir  nuotraukos  direktoriaus pavaduotos ugdymui Loretos Asačiovienės 

Kategorija: Projektai