Įgyvendiname įstaigos sveikatos stiprinimo programą „Sveikatos karuselė“. Viena visuminės sveikatos sričių yra ekologinis, gamtosauginių įgūdžių ir įpročių ugdymas.

Keliauti miško takeliais įdomu  visais metų laikais. Lapkričio 10 rytą išvykome į Kauno marių regioninį parką.  Edukacinę veiklą „Stebuklingo augalo paieškos“ vedė gamtininkas Evaldas Makrickas. Mūsų tikslas buvo susipažinti su gamta, su didžiąja miegapele, miške surasti vaistų susirgusiai miegapelei.

Priešmokyklinukams teko atsakyti į įvairius klausimus: kas yra gamta? kaip saugoti gamtą? kodėl reikia rūšiuoti šiukšles? kodėl jos perdirbamos?

Susipažino su raudonąja knygą, kurioje galima rasti viską ką mes saugome gamtoje, kad neišnyktų.

Išsiaiškino kaip atrodo didžioji miegapelė, į ką panaši, kuo minta, kur gyvena, ko bijo. Sužinojo, kad didžioji miegapelė naktinis gyvūnas, gyvena medžiuose ir beveik nenusileidžia ant žemės,  miega per metus 6-7 mėnesius. Paaiškėjo, kad vaikai nenorėtų tiek ilgai miegoti.

Praktinės veiklos metu, naudodami visus savo pojūčius, tyrinėjo  maumedžio, kėnio, pušies šakeles, lygino klevo ir ąžuolo lapus, įsiminė kukmedžio raudonas uogas, kurių nevalgo žmonės, nelesa paukščiai. Vabalas ūsuotis rodė ilgus ūsus.  Vaikai suprato, kiek daug gamtoje įdomių dalykų!

Pažiūrėjus filmuką „ Miegapelės nuotykiai“, vaikai suprato, kad ji susirgo paragavusi kokakolos ir čipsų, kuriuos žmogus išmetė miške. Vaikai sužinojo, kodėl miške nėra šiukšlių dėžių ir šiukšles iš miško reikia nešti į namus. Miegapelė prašė vaikų miške surasti stebuklingą augalą, kuris turi gydomųjų galių, nuo kurio ji pasveiktų. Kelionė miške prasidėjo nuo pieštuko formos medžio. Paaiškėjo, kad pelkėje pasidarbavo bebras, jis taip nugriaužė medį. Stebuklingame Evaldo maišelyje vaikai rado kerpes, medžio žievės, sudžiovintų vaistažolių, dėlionių su laukinėmis žemuogėmis. Pamiškėje vaikai surado stebuklingų augalėlių – žemuogių žalių lapelių, kurių priskynę nešė miegapelei. Tyras oras, rudeninė gamta, medžių, krūmų įvairovė, surasti grybai, netikėtai rastas mažų varlyčių namelis džiugino vaikus ir neleido liūdėti net pradėjus smarkiau lyti! Išvyka padėjo geriau pažinti gamtą, paskatino vaikus ją tyrinėti, ieškoti, atrasti, žavėtis, džiaugtis ir saugoti.

Kauno lopšelio-darželio „Malūnėlis“ priešmokyklinio ugdymo mokytojos Milena Juraškienė, Violeta Kovalenkovienė

Kategorija: Projektai