Toliau įgyvendinant projektą „Aplinka – gamtos ir žmogaus kūrinys“, finansuojamą iš Marijampolės savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšų, spalio 6 dieną išsiruošėme į kelionę. Šį kartą su priešmokyklinių grupių vaikučiais lankėmės Kazlų Rūdos Miško muziejuje bei pažintiniame miško take.

Išvykos tikslai buvo supažindinti su miško augalija ir gyvūnija, ugdyti ekologinę savimonę, palankų požiūrį į gyvąją gamtą, suteikti žinių apie Lietuvos miškuose gyvenančius gyvūnus ir jų gyvenimo būdą.

Mus pasitiko muziejaus direktorius Redas Rutkauskas. Jis supažindino su pačiu muziejumi ir visais eksponatais. Vaikai sužinojo, kad muziejus veikia jau nuo 1983 metų ir čia galima rasti informaciją apie 4 urėdijos miškuose vyraujančius miškų tipus su jiems būdinga fauna ir flora: žaliašilius, mėlynšilius, mėlyngirius, lieknius. Nemažą antrojo aukšto dalį užima medžioklės skyrius. Jame eksponuojama žvėrių šėryklų maketai, mažieji ir didieji miškų plėšrūnai, žvėrių kaukolės, ragai, medžioklės amunicija, didelę dalį užima dažnesnių vandens ir pelkių, bei miškų paukščių iškamšos. Viso yra sukaupta 23 žvėrių ir 104 paukščių iškamšos.

Nemažesnį įspūdį vaikams paliko pasivaikščiojimas miško takeliais, kur buvo galima pamatyti iš medžio išdrožtų skulptūrų, atsikvėpti jaukiose poilsiavietėse ar tiesiog pasidžiaugti gaiviu miško oru, ramybe, patyrinėti čia pat sutiktus vabzdžius, paukščius ar augalus. Vaikai iš kankorėžių, miško pagaliukų dėliojo savo vardo raides, taip suvokdami, jog „rašyti“ galima ne tik su rašikliu, bet tam gali pasitarnauti ir gamtoje randamos miško dovanos.

Esant puikiam rudeniniui orui, miške įgyvendinome ir akciją „Solidarumo bėgimas 2022“. Tokiu būdu ištiesėme pagalbos ranką vargstantiems vaikams bei vaikams, atvykusiems iš Ukrainos.

Visus lydėjo pakili nuotaika, vaikai patyrė daug emocijų, o geras darbas ypatingai džiugino ir užpildė širdį!

Marijampolės vaikų lopšelio-darželio ,,Vaivorykštė‘‘ priešmokyklinio ugdymo mokytoja  Aušra Žaliauskienė

Kategorija: Projektai