„Vaikai gyvens tokioje Žemėje, kokią mes išmokysime mylėti…“

Šiandien vis dažniau kalbame apie ekologines problemas. Nors ekologinis sąmoningumas didėja, vis dar sunku suvokti ir pakeisti vartojimo įpročius. Siekiant įveikti šią problemą, svarbūs ne tik ambicingi tikslai, bet ir ryžtingi veiksmai. Lapkričio 15–30 dienomis lopšelio-darželio „Eglutė“ bendruomenė dalyvavo akcijoje „Mes – už tvarų gyvenimo būdą!“, skirtą Aplinkosauginio švietimo fondo pasaulinei veiksmo ir Medžių puošimo  dienai paminėti. Propaguodami tvarios gyvensenos idėjas, siekiame  ugdyti vaikų, tėvų, pedagogų sąmoningumą tvaraus išteklių naudojimo ir atliekų tvarkymo klausimais, skatinti savarankiškumą, kūrybiškumą, nusiteikimą imtis atsakomybės ir optimistiškai spręsti klimato kaitos krizės problemas.  Kūrybiškų tvarumo idėjų kupini tėveliai su vaikais, pedagogai pradžiugino savo rankomis siūtais iš turimų medžiagų daugkartinio naudojimo medžiaginiais maišeliais bei prijuostėmis. Pasitelkus vaizduotę, įvairūs nenaudojamų medžiagų likučiai atgijo naujam gyvenimui ir tapo originaliomis priemonėmis, kurios bus panaudotos įvairioms reikmėms, išradingai ir kūrybingai papildant grupės aplinkas.

Gruodžio mėnesio pirmąją savaitę švenčiama Medžių puošimo diena.  Tvarumo idėjų vedini, nusprendėme sunešti spintoje rastus nenaudojamus megztus šalikus.  Artėjant pačioms gražiausioms metų šventėms – Šv. Kalėdoms, ugdytiniai pradžiugino medį palinkėjimais, apkabinimu, geru žodžiu ir sušildė vienu ilgu šaliku, sumegztu iš visų grupių ugdytinių suneštų nenaudojamų šalikų,  išreiškiant pagarbą ir padėką lapus numetusiems medžiams bei gamtai.

Norime prisidėti prie tvaraus vartojimo, atsižvelgiant į didesnę socialinę ir aplinkosauginę naudą. Keisdami kasdienius įpročius, kiekvienas galime atrasti naujų veiklų, idėjų ir tapti tvaraus gyvenimo edukatoriais.

Mažeikių lopšelis-darželis „Eglutė”, Mokytoja Sandra Kneitienė, Gamtosauginės veiklos darbo grupės narė

Kategorija: Naujienos