Panevėžio lopšelio-darželio „Draugystė“ (I korpuso) bendruomenė dalyvavo sveikatinimo akcijoje „Mažieji turistai – 2021“, kurią inicijavo Vilniaus lopšelis-darželis „Sveikuolis“. Šios akcijos tikslas aktyviai paminėti Pasaulinę turizmo dieną bei ugdyti sveikos gyvensenos įgūdžius, skatinant vaikus praleisti kuo daugiau laiko gryname ore. Renginį organizavome įstaigos kiemo erdvėje, laikantis visų saugumo reikalavimų (dėl COVID-19).

                      Keliauti patinka visiems mažiems ir dideliems… Blogas oras irgi ne kliūtis, juk svarbiausia – gera nuotaika ir tinkama apranga. Puikiai žinome, kad vaikams patinka klausytis įvairių pasakų ir išgalvotų istorijų. Rugsėjo 22-ąją pakvietėme juos į fantazijų šalį – kopti į kalnus ir patirti įvairiausių nuotykių. Šiai kelionei, mažieji turistai, ruošėsi atsakingai: užsidėjo stebuklingus, kitų akiai nematomus šalmus, kuprines, apsiavė kalnų batus. O visą kelionę vaikus lydėjo renginio organizatorių pasakojimas.

Vaikams teko vikriai apibėgti nuo kalno papėdės nusiritusius akmenis (apibėgti kėglius), pereiti pro kalnų griūties išvartytus medžius (pralysti, perlipti barjerus jų neapverčiant), pereiti kalnų viršūnėmis (šokti iš lanko į lanką), pereiti sraunų kalnų upeliuką (pereiti balansiniu takeliu „Salos“), lysti į „kalnų ožio“ olą (pralysti tunelį), pereiti kalnų tarpeklį ir neįkristi (balansiniu takeliu eiti nenukrentant).

Po kelionės mažieji turistai dalinosi įspūdžiais: „Kai keliavome į kalnus matėme kalnų ožį, jis buvo žalias ir su raudonais ragais“, „Kai aš lindau į ožio olą buvau labai tylus, jo nepažadinau“ ir pan. Grįžę į grupes, vaikai, šios kelionės nuotykius perteikė popieriaus lape.

Ši kelionė, visiems jos dalyviams, padovanojo gerą nuotaiką! Svarbu nepamiršti, kad įvairios aktyvios veiklos formuoja sveikos gyvensenos nuostatą, o buvimas kartu suteikia daug džiugių emocijų.

Informacija ir nuotraukos direktoriaus pavaduotos ugdymui Loretos Asačiovienės 

Kategorija: Naujienos