Kovo 28 – balandžio 8 dienomis lopšelyje – darželyje „Pušynėlis“ „Drugelių“ grupėje vyko profesijų dienos „profesijos mūsų gyvenime“, kurios buvo skirtos žaidžiant vaidybinius žaidimus, analizuojant literatūrą, klausantis tam tikrų profesijų atstovų pasakojimų iš arti susipažinti su skirtingomis profesijomis. Profesijų dienų pagrindiniu aspektu buvo grupės tėvelių profesijų pristatymai.

                      Net dvi, profesijos dienų, savaites  informatyviai ir produktyviai leidome laiką. Vaikai turėjo galimybę išgirsti pasakojimus ir pristatymus net apie 10 skirtingų profesijų.

                      Pirma mūsų profesijų diena buvo skirta išsiaiškinti kas yra tos profesijos? Ar tikrai visi darbai yra reikalingi? Kas nutiktų jei staiga pasaulyje neliktų vienos ar kitos specialybės darbuotojų? Ar darbus turi tik žmonės? Visą dieną vyko diskusijos, vaikai išsakė savo mintis ir pastebėjimus. Labai džiugu, kad vaikai suvokia, kad visi darbai yra svarbūs ir reikalingi, geba pasakyti ką dirba jų tėveliai, tačiau daugeliui vaikų buvo labai netikėta, kad darbus gali turėti ir gyvūnai.

Susipažinimą su profesijomis pradėjome aplankydami darželio direktorę, kuri noriai mus priėmė savo kabinete ir papasakojo koks yra jos darbas. Vaikus grupėje aplankė darželio psichologė, kuri pasakojo apie savo darbą.

Taip pat vykome į biblioteką, kur jos darbuotojai pasakojo apie bibliotekininko profesiją. Vaikai sužinojo ką reikia daryti norint pasiimti knygą, kiek laiko galima ją skaityti namuose, kaip yra išduodamos ir priimamos grąžinamos knygos.

                     Artimas tėvų ir mokytojų bendravimas, bendradarbiavimas yra itin svarbus, norint suteikti gerą ugdymą vaikams. Tai vienas iš svarbiausių, kokybišką ugdymą teikiančio, darželio bruožų. Tad ir mūsų profesijų dienose buvo pakviesti sudalyvauti grupės tėveliai. Labai džiugu, kad mamos noriai palaikė mūsų idėją ir labai noriai prisijungė. Vaikams savo profesijas pristatė apskaitininkė, sandėlininkė, sekretorė, kriminalistinių tyrimų skyriaus vyriausioji specialistė, kinologai, specialioji pedagogė, kineziterapeutė.

                      Vienas iš vaikams įsimintiniausių profesijų pristatymų buvo susitikimas su Panevėžio kinologais, kurio dėka vaikai pamatė, kad tikrai dirbti gali ne tik žmonės. Pristatymo metu vaikai susipažino su šunyte Čeri, kuri pademonstravo kaip ieško pamestų daiktų, dingusių žmonių ar net gi nelegalių dalykų. Po pristatymo grupėje dar ilgai vaikai kalbėjo ir diskutavo apie tai, ką matė.

                      Kineziterapeutė – masažistė grupėje įrengė tikrą masažo studiją. Vaikai klausėsi teorijos kam reikalingas masažas, ką reikia žinoti norint dirbti tokį darbą. Išklausę teorinę dalį vaikai praktiškai išbandė masažisto darbą ir jo teikiamus malonumus.

                      Apskaitininkė taip pat parengė vaikams itin įdomu ir informatyvų, ne tik savo darbo, bet ir darbovietės, pristatymą. Supažindino vaikus su atliekų tvarkymo įmone, pasakojo kokių profesijų žmonės ten dirba, kokias funkcijas jie atlieka.

                    Profesijų dienomis vaikai sužinojo, kiek įdomių dalykų gali slypėti iš pažiūros paprastoje profesijoje.. Tiek vaikams, tiek mums, mokytojoms, patiko stebėti tėvų paruoštus profesijų pristatymus. Itin smagu, kad mamos tikrai rimtai į tai pažiūrėjo ir pasistengė, kad vaikai susipažintų ne tik teoriškai, bet gautų galimybę bent truputį prisiliesti ir praktiškai. Mokytojų ir tėvų darbas davė puikius rezultatus, vaikai ne tik sužinojo naujų profesijų, bet dabar geba lengvai apibūdinti jas.

Panevėžio  lopšelio-darželio „Pušynėlis“  mokytoja Ernesta Bedulė

Kategorija: Naujienos