Priimkime Laisvę ir saugokime kaip didžiausią dovaną!

Kaip ir kasmet, Pasvalio lopšelis-darželis ,,Eglutė“ minėdamas Laisvės gynėjų dieną, prisijungė prie pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“. 8 val. ryto languose sužibo žvakelės – gyvybės, šviesos, teisingumo, atminties ir vienybės simbolis.

Stebint vaizdinę medžiagą, vaikams suprantamais žodžiais pasakojome apie Sausio 13-ąją, priminėme kas įvyko prie Televizijos bokšto. Ši diena paskelbta „Laisvės gynėjų diena“ – iškeliamos vėliavos, renkasi žmonės, kūrenami simboliniai laužai, degamos žvakės ant žuvusiųjų kapų.

Dar viena lopšelio-darželio tradicija tapusi iniciatyva – kuri, tikimės, kad gyvuos ilgai – visuotinė mankšta ,,Atminties estafetės“. Siekiame, kad judėjimas ir sportas taptų kiekvieno vaiko kasdienine veikla bei įpročiu, grūdintų mūsų ugdytinius, stiprėtų jų charakteris, vaikai gebėtų paremti vienas kitą, veikti kartu, kaip komanda, kad mūsų mažieji augtų sveikais, atsakingais, pilietiškais žmonėmis.

Nuo mažens skirdami dėmesį vaiko pilietiškumo ugdymui, mes suteikiame stabilų pagrindą vaiko savęs, kaip piliečio, bendruomenės nario, suvokimui ir vaiko savigarbai. Šios sritys yra svarbiausias vaiko asmenybinės raidos komponentas. Jų pagalba vaikas užauga pasitikintis savimi bei pagarbus kitiems. Tad ugdyti vaiko sąmoningumą ir pilietiškumą jau nuo mažens ne tik galima, bet ir naudinga. Tai galime padaryti įjungdami vaiką į įvairias veiklas su valstybinių švenčių akcentais.

Atmintis ir įvykiai byloja, koks svarbus yra net ir vieno žmogaus ryžtas, bet lygiai taip pat, koks svarbus yra bendraminčių susitelkimas. Ši diena tai – Lietuvos vienybės, stiprybės, meilės Tėvynei simbolis. Niekas negali nugalėti tautos, einančios į Laisvę, Nepriklausomybę.

Kasmet, šiai dienai skirdami ypatingą dėmesį, pastebime, kad patys vaikai jau primena, kokie simboliai ir vertybės svarbūs mums visiems.

Priešmokyklinio ugdymo mokytojos Vida Praniauskienė ir Gražina Dirsienė

Kategorija: Naujienos