Pasvalio lopšelio-darželio ,,Eglutė“ bendruomenė jau daug metų žengia tvirtus žingsnius dalyvaudami projekteOlimpinė karta. Taip atsiveria galimybės vykdyti įvairesnes vaikų sportines veiklas, susijusias su aktyviu judėjimu, fiziniu pasirengimu, poilsiu ir emocine vaikų sveikata.

Įstaigos bendruomenė vadovaujasi sveikos gyvensenos principais ir juos sėkmingai integruoja organizuodama ugdomąjį procesą. Bendruomeniškumas – mūsų darželio stiprioji pusė. Mūsų siekis – gerinti sveikatą ugdančios ir stiprinančios aplinkos bazę. Laikomės olimpinio devizo „Svarbu dalyvauti, ne nugalėti“.

Projektas „Sporto smalsuoliai“ padėjo vaikams pažinti, patirti, sužinoti, išbandyti, atsiskleisti ir pasirinkti įvairias sportines veiklas. Paprasti, bet įvairūs pratimai, kuriuose nereikia judesių tikslumo, turtina vaikų patirtį, ugdo vaikų fizines ypatybes – greitumą, ištvermę ir jėgą.

Savaitė prasidėjo Olimpinės vėliavos pakėlimu, Olimpinės ugnies uždegimu, lopšelio-darželio himno giedojimu, masine mankšta kiemelyje ,,Smagu, kai visi kartu“. 

Poilsio ir emocinės sveikatos edukacinėse erdvėse „Vaikų skaityklėlė“ – tėvai, pedagogai, darbuotojaisekė pasakas vaikams. Vaikai klausė pasakos, piešė, dalinosi savo patirtimis. Džiaugiamės, kad bendruomenės nariai prisijungė prie šios iniciatyvos, kurią kartosime kitąmet.

Stiprinant bendradarbiavimą su socialiniais partneriais Pasvalio Svalios progimnazijos pradinukais, buvusiais mūsų auklėtiniais, surengėme draugiškas varžybas „Sportas sveikata – visų nuotaika gera“ mokyklos sporto salėje. Mokytoja Rasa Sturienė buvo sugalvojusi daug įdomių rungčių, todėl visi norėjo dalyvauti, nepasiduoti ir laimėti. Visur nugalėjo draugystė, pasibaigusi vaikų plojimais abiem rungtyniaujančioms komandoms. Mokytojos pakviesti apsilankėme ir lauko kupolinėje klasėje.Būsimiesiems pirmokamsmokytoja atsakė į rūpimus klausimus, vaikai apžiūrėjo lauko klasę, pasėdėjo suole.

Vykdant projektą, Lopšelio-darželio priešmokyklinukai dalyvavo įvairiose sportinėse estafetėse, reikalaujančiose vaikų vikrumo, jėgos, pusiausvyros, šoklumo, kurias vaikučiams parengė mokytojas Audrius Vanagas.

Surengėme pėsčiųjų žygį ,,Einam už Pasvalį 2023“ į Pasvalio Smegduobių parką. Vaikų laukė Olimpinės myliukės bėgimas „Linksmieji labirintai“ (1.609 km), „Linksmosios estafetės“.

               Aktyviai įsijungė ir „Žiedelių“ grupės tėveliai. Drauge surengėme išvyką ir sportinę pramogą Pasvalio kultūros ir poilsio parke,kur netrūko emocijų bei džiugesio. Vaikų estafetes, žaidimus, futbolo varžybas tarp vaikų ir tėvelių organizavoPasvalio futbolo centro treneris Šarūnas Kazlauskas.

Užtikrinti teisę į laimingą vaikystę galima tuomet, kai siekiamas vaikų aktyvus dalyvavimas veiklose, rodomos iniciatyvos, atskleidžiant vaikystės fenomeną, vaikų kultūrą, kartu skatinant žaisti vaizduote, kalba, kūnu ir pojūčiais!

Dėkojame už savaitę ,,Sporto smalsuoliai“ visiems dalyvavusiems, džiaugiamės ir didžiuojamės šaunia ir sportiška lopšelio-darželio „Eglutė“ bendruomene.

Priešmokyklinio ugdymo mokytojos metodininkės Gražina Dirsienė ir Vida Praniauskienė

Kategorija: Renginiai