Minint Turizmo dieną, Vilniaus lopšelis-darželis ,,Sveikuolis“, kartu su Respublikine ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacija „Sveikatos želmenėliai“, jau trečius metus iš eilės visus pakvietė dalyvauti Respublikinėje sveikatinimo akcijoje ,,Mažieji turistai – 2021“.

Sveikatinimo akcija  „Mažieji turistai – 2021“ buvo organizuota 2021 m. rugsėjo 20 – spalio 1 dienomis. Sulaukėme 68 norinčių dalyvauti akcijoje paraiškų iš visos Lietuvos.

Kaip pastebėjo vieno darželio bendruomenė ,, … tai jau tapo tradicija kasmet minėti Pasaulinę turizmo dieną. Ir neatsitiktinai, juk mūsų mažiesiems patinka žygiai, kelionės, išvykos – visa tai, kas tenkina beribį jų smalsumą, žadina prigimtinį pažinimą, vilioja nuotykiais ir nutikimais …“

Dalyviai pažymėjo, kad išvykos dieną vaikai tapo nusiteikę rimtiems stebėjimams, tyrinėjimams ir net atradimams. Mažieji turistai, kaip patys tikriausi tyrinėtojai, ieškojo pasislėpusių skaičių, gražiausio akmenuko, rinko šakeles laužui, kūrė rudeninių lapų grandinėlę, tyrinėjo savo pėdsakus, žaidė žaidimus.

Iš dalyvių laiškų supratome, kad žygių metu vaikai tampo fiziškai ir emociškai tvirtesni, atidesni aplinkai. Veikla gamtoje vaikus paveikė teigiamai ir fiziškai ir emociškai. Jie artimiau susipažino su  aplinka ir jautėsi saugesni gamtos apsuptyje. Žygyje dalyvavę vaikai įgavo drąsos, sustiprėjo jų tarpusavio ryšys, išmoko tolerantiško bendravimo,  komandinis mąstymas tapo gilesnis.

Džiugu, kad aktyvus laiko leidimas lauke labai patiko ugdytiniams. Vaikai nepritrūko geros nuotaikos bei džiugių emocijų.  Mes džiaugiamės, kad ir vėl Turizmo dieną paminėti susirinko tiek daug dalyvių, vaikų ir suaugusiųjų.

Dėkojame visiems už aktyvų dalyvavimą. Smagu, kad vaikai patyrė nepakartojamų įspūdžių, daug teigiamų emocijų, įgijo žinių apie keliavimą, savo kūrybiniuose darbuose perteikė patirtus nuotykius ir įspūdžius.

Ačiū, kad keliavote laikantis visų būtinų saugumo reikalavimų bei rekomendacijų ekstremaliosios situacijos metu (dėl COVID19).

Kategorija: Projektai