Vilniaus lopšelis-darželis ,,Papartis“

Ramunėlės ir čiobreliai,

Ir melsvi, melsvi  lineliai.

Dilgelė gana pikta ir gražuolė medetka.

Liepa su žiedais gelsvais,

O kraujažolė – baltais….

Gamta – stebuklinga laboratorija, kurioje gydo kiekvienas augalėlis. Vaistažolė labai naudinga žmogui, tik reikia ją pastebėti ir gebėti tinkamai panaudoti. Tuo įsitikino ir mūsų darželio ugdytiniai, sveikatinimo valandėlėje ,,Paparčio arbatinė”.

Kovo pirmosiomis dienomis ugdymo įstaigoje kvepėjo mėtom, čiobreliais,  ramunėlėm, liepom, melisom, kmynais, levandom, avietėmis, medetkom… Rytmečio stalo puošybai vaikai iš anksto dekoravo popierines servetėles, jas dekoravo. Veiklų metu pedagogės su ugdytiniais diskutavo apie vaistažoles, dalijosi patirtimi, apžiūrėjo: uostė, lietė, išsakė pojūčius, klausėsi apie arbatų naudą, koks augalas nuo kokio susirgimo gelbsti. Vaikai sužinojo iš ko gaminamos arbatžolės, kaip jas galime patys užauginti, susidžiovinti, kas tinka pilvuko sveikatai ir kurią arbatą galima naudoti kaip burnos higienai, kokias vaistažoles reikia rinktis peršalus ar skaudant gerklei. Stebėjo užrašytus vaistažolių pavadinimus, kopijavo raides, pavadinimus. Kūrybinėje veikloje piešė arbatžoles, margino puodelius įvairiomis meninėmis priemonėmis. Rinko populiariausią vaistažolę. Pastebėjo, kad arbatos skirtingų spalvų, stebėjo kaip nedideli, išdžiovinti arbatžolių lapeliai, užpylus karštu vandeniu, išbrinksta, pasikeičia jų forma. 

Gerdami arbatą, skanintą citrina ir medumi, vaikai įtvirtino žinias apie sveikatos saugojimą ir stiprinimą natūraliomis gamtinėmis priemonėmis.

Mūsų ugdymo įstaigoje kuriamos sąlygos vaikų pažinimo gebėjimų ugdymui. Kieme yra įrengtos lysvės, kuriose vaikai kartu su pedagogėmis sėja, augina įvairias daržoves, prieskonines žoleles, vaistažoles. Bundant pavasariui ugdytiniai leisis į patyrimines keliones, geriau pažįstant vaistažolių ypatumus.

Kvapnūs, sveiki ir žinių kupini rytmečiai! Senolių išmintis sako: „Vaistai gydo nuo vienos ligos, arbata – nuo visų.“

Vilniaus lopšelio – darželio ,,Papartis“ ikimokyklinio ugdymo pedagogės: Inga Vankevič, Rūta Pumputienė, Aldona Vinciūnienė, Jolita Masiukienė, Janina Zastarskienė, Viktorija Gaidamavičienė, Joana Gerbutavičė, Laima Černiavskienė, Dalia Martusevičiūtė.