SVEIKATOS STIPRINIMO VEIKLA SKUODO VAIKŲ LOPŠELYJE-DARŽELYJE

Vaiko sveikata – svarbiausia ugdymo vertybė, tad vaikų sveikatos stiprinimas ir puoselėjimas Skuodo vaikų lopšelyje-darželyje yra prioritetinė veikla.

Mūsų darželyje visose grupėse vyksta planingas, sistemingas,  vaikams patrauklus sveikatos stiprinimo ugdymo procesas ir, pagal amžių, gebėjimus ir poreikius, ugdytiniai įtraukiami į įvairias veiklas. Eilę metų vykdomi respublikiniai ilgalaikiai projektai  „ Futboliukas“  ir  „Sveikatiada“. Jų metu vaikai mokosi žaisti futbolą, ugdosi draugiški tarpusavio santykiai, ištvermė, kantrybė,  fiziniai gebėjimai, įgyjama žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatą, mitybą ir fizinį aktyvumą. Parengti ir įgyvendinti darželio projektai: „Sveikas maistas man gardus – augu sveikas ir žvalus“ ir „Taisyklingos laikysenos mėnuo“. Projektų metu formavosi tinkamas požiūris į sveiką mitybą ir supratimas apie taisyklingos laikysenos reikšmę sveikatai, gerai savijautai. Kasmet atskiros darželio grupės įgyvendina parengtus savo sveikatinimo projektus, tai – „Nepasiduosime   virusams“, „ Arbata – sveikata“, ,, Sveikatos ABC“, „ Vanduo – sveikatos šaltinis“ ir kt. Jie suteikia žinių ir įgūdžių apie asmens  higieną, saugumą, sveiko maitinimosi įpročius, aplinkosaugą. Kartą į mėnesį organizuojama sveikatingumo diena. Dalyvavome sveikatinimo akcijose – „Rieda ratai rateliukai“ ir „Mažieji turistai – 2021“. Darželyje įkurta ir aktyviai veikia probleminė grupė ,, Fizinis aktyvumas –  vaikų sveikata ir džiaugsmas“, kurios tikslas – plėtoti sveikatos stiprinimo ir fizinio aktyvumo veiklos kokybę.  Vyko sveikatos savaitė ,, Sveikatos keliu ženkime kartu“, jos metu buvo parinktos įdomios ir patrauklios sveikatos stiprinimo veiklos, vaikai patyrė  daug džiugių akimirkų sportuodami.  Džiugių emocijų ir azarto suteikia sportinės pramogos lauke: „Linksmosios estafetės“, „Sportuok linksmai“ ir „Sportuoti linksma ir smagu“. Įrengta netradicinio fizinio aktyvumo veiklų erdvė  „Autoparkas“.

Užsiėmimų metu pasyvi veikla derinama su aktyvia veikla salėje, lauke, NUT laboratorijoje (naudojami žaidimai, kamuoliai, interaktyvūs kubai ir kitos priemonės skatinančios vaikus judėti). Kuriamos metodinės priemonės skirtos sveikatos stiprinimui: knygelė „Sveika mityba ir sportas“, „Sensorinis takelis“, „Pėdutės“.

2021 m. gruodžio 9 d. mūsų darželis pripažintas „Aktyvia mokykla“, tad ir 2022 metais sveikatos stiprinimui bus skiriamas didžiulis dėmesys.

Mokytoja metodininkė ( dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą)  Alma Grigutienė