Šiais metais nuo spalio mėn. iš Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos sveikatos projektų finansavimo lėšų lopšelis-darželis ,,Vaivorykštė‘‘ įgyvendino  sveikos gyvensenos  projektą ,, Sveikam kūne – sveika siela‘‘. Projekto prioritetinė kryptis – sveikos gyvensenos skatinimas. Projekto įgyvendinimo metu lopšelio-darželio ugdytiniai su mokytojomis dalyvavo akcijoje ,,Kviečiame judėt visus-šaltis žygiui nebaisus‘‘. Šios akcijos tikslas – didinti vaikų fizinį aktyvumą šaltuoju metų laiku, propaguoti grūdinimą gryname ore. O svarbiausias tikslas – vieninga proga žiemą išeiti į lauką. Laimei, šiais metais žiema mums sniego nepagailėjo. Įstaigoje vyko ir  rytinės bendruomenės mankštos salėje, kurių metu vaikai su  mokytojomis mankštinosi ir šoko  patenkindami prigimtinį poreikį veikti ir patirti judėjimo džiaugsmą. Pasitelkdami judesį jie galėjo išreikšti savo mintis, jausmus ar tiesiog atsipalaiduoti, emociškai pasikrauti ir džiugiai nusiteikti visos dienos ugdymuisi  savo grupėse per ugdomąsias veiklas. Tokiu būdu mokėsi bendrauti, bendradarbiauti su bendraamžiais, suaugusiais, stengėsi veikti kartu. Malonu stebėti  buvo po rytinės mankštos iš salės išeinančių vaikučių veidus, spindinčius džiugiomis emocijomis, pozityvia energija.
O po ugdomosios veiklos kai vaikai  būna pavargę,  išsiblaškę gali ateiti pailsėti ir atsipalaiduoti  naujai įrengtame relaksaciniame kampelyje ,,Tyla gydo ir ramina‘‘. Atsipalaidavimo pojūtį ugdytiniai patiria stebėdami spalvų efektus, bėgančius burbulų vamzdžiu, raminančia muzika, stebėdami akvariume  plaukiojančias spalvotas medūzas.

Sveikos gyvensenos projekto ,,Sveikam kūne – sveika siela‘‘ kulminacija – šventė – varžybos ,,Plaukiame į Kalėdas-2022‘‘, kurios tikslas populiarinti plaukimo sportą,  kaip vaikų grūdinimo, fizinio aktyvumo didinimo, kvėpavimo, taisyklingos laikysenos formavimo priemonę.

Šventėje-varžybose dalyvavo mūsų socialiniai partneriai Vilkaviškio vaikų  lopšelio- darželio ,,Eglutė” plaukimo komanda ir mūsų įstaigos ,,Vaivorykštukų‘‘ plaukimo komanda.

Varžybų metu vaikai labai stengėsi gerai ir greitai atlikti užduotis, o sirgaliai – palaikyti savo draugus. Plaukimo baseine vyravo tikra varžybų atmosfera.  Vilkaviškio plaukimo komanda  buvo apdovanota  I vietos taure ir medaliais, kurie  vaikams suteikė daug džiaugsmo, ir gerų emocijų. Jie pasijuto tikrais nugalėtojais.

Vaikai baseine  išmoksta  ne tik plaukti, bet ir draugauti su vandeniu, smagiai ir saugiai jaustis vandenyje.  Tai yra puikus būdas vaikams aktyviai ir sportiškai praleisti laiką,  pripildyti dieną pozityvių emocijų bei šypsenų.

Lopšelio-darželio ,,Vaivorykštė‘‘ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Giedrė Bagdonienė

Kategorija: Projektai