Visa savaitė: nuo kovo 21 dienos iki 25 dienos darželio grupėse buvo skiriama vandens tyrinėjimui: ugdytiniai diskutavo, eksperimentavo su vandeniu, organizavo įvairias veiklas tema ,,MANO VARDAS – VANDENS LAŠELIS“.

Priešmokyklinio ugdymo grupė 6A ,,virto“ į vandens laboratoriją. Čia buvo atliekami bandymai, eksperimentai su vandeniu. Vaikai stebėjo „Ugnikalnio išsiveržimą“, sužinojo, kaip galima pagaminti „Dantų pastą drambliams“. Mažieji tyrinėtojai atliko bandymus „Skęsta – plaukia“, ,,Keliaujančios spalvos“, ,,Kas vandenyje tirpsta“. Vaikams patiko stebėti, kaip skleidžiasi vandens lelijos žiedlapiai. STEAM veiklų metu turėjo galimybę skaičiuoti, kiek vandens šaukštelių telpa į vieną tarą ir į kitą. Sprendė probleminius klausimus, analizavo, kodėl eksperimentas ,,Suktukas“ nepavyksta, naudojant koktelių šiaudelį neužlenkiamu galu.   Skaitmeninių įrankių educandy, wordwall, crosword pagalba gilinosi į vandens būsenų skirtumus, atpažino vandens telkinius, prisiminė saugų elgesį prie vandens. Kiekvienas tyrinėtojas laboratorijoje patyriminės veiklos metu atrado kažką naujo, patyrė  džiugių emocijų.

Pasaulinės vandens dieną įstaigos koridoriuje vyko akcija „Vaišiname vandeniu“. Ugdytinių tėveliai, vaikai, pedagogai galėjo pasivaišinti septynių rūšių vandeniu, padiskutuoti, kuris vanduo (šulinio, šaltinio, virintas, mineralinis, filtruotas) skaniausias. Kad būtų galima įvertinti vandens skonį, ugdytinio tėvelis pasiūlė ragauti ir beržų sulą. Visi, kurie ragavo šaltinio vandenį, jį įvertino teigiamai: ,,skanus, energingas, labai gaivus, labai skanus, kupinas energijos. O štai apie filtruotą vandenį pareiškė, kad jis: ,,kartus, ,,taip sau“, neskanus“. Tie, kurie ragavo beržų sulos, ją įvertino kaip labai saldžią.  

Žmonės, ragavę vandenį, buvo pakviesti pasidalinti žinia, kurią neša vanduo. Sakinį „GERIU VANDENĮ IR …“ ragavę pabaigė originaliai: „Geriu vandenį ir jaučiu kūną užplūstančią energiją“; „Geriu vandenį ir jaučiu, kaip kaupiasi emocijos, gyvybė…“;  „Geriu vandenį ir džiaugiuosi trykštančia energija“.

Grupėse apsilankiusi visuomenės sveikatos specialistė Romana Daubarienė apibendrino dienos veiklas. Su vaikais diskutavo, koks svarbus ir nepakeičiamas žmogaus gyvenime yra vanduo. Ir kokią mes turime jausti atsakomybę už šio ištekliaus saikingą vartojimą.

Mokytoja metodininkė Rima Skrinskienė

Kategorija: Naujienos