VILNIAUS LOPŠELIS-DARŽELIS ,,PAPARTIS“

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, net apie 80 proc. pasaulio vaikų nepasiekia rekomenduojamo kasdienio fizinio aktyvumo lygio. Ne išimtis ir Lietuva. Rekomenduojamą aktyvumo lygį išlaikančių vaikų skaičius šalyje neviršija trečdalio, o net keliolika šalies savivaldybių priskiriamos kaip neperkopiančios itin žemų fizinio aktyvumo rodiklių. Kaip viena iš priemonių sprendžiant šią problemą startuoja Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei mobiliosios programėlės ,,#walk15“ projektas ,,Mokyklos eina“. Projekto tikslas – fizinio aktyvumo veiklas pristatyti naujai, inovatyviais metodais.

Siekdami skatinti bendruomeniškumą ir fizinį aktyvumą, motyvaciją žingsniuoti savo bendruomenėje, mūsų ugdymo įstaiga prisijungė prie šio projekto ,,#walk15“. Naujus metus sutiksime su naujais iššūkiais! Karantino metu ugdytiniai su šeimomis žingsniuos dar aktyviau!

Kasdien matome projekte dalyvaujančių bendruomenės narių žingsnius, kurie sparčiai daugėja. Mūsų įstaigos pirmasis tikslas – apeiti aplink Žemės rutulį (50 milijonų žingsnių).

Atkreipiame bendruomenės narių dėmesį ir į klimato kaitą, kadangi ši programėlė leidžia užauginti virtualius medžius. Kuriuos auginame mes patys, atstumus mieste įveikdami pėsčiomis. Užaugintų virtualių medžių skaičius yra tolygus tikrų medžių skaičiui, kurį įdarbintumėme perdirbti CO2 tą patį atstumą įveikdami automobiliu. Todėl #walk15 siūlo tą vieną kilometrą arba 1400 žingsnių geriau nueiti ir taip pasodinti 5 virtualius medžius. Virtualių medžių augimas – edukacinė priemonė, leidžianti suprasti, kiek daug įtakos aplinkai daro kiekvienas mūsų pasirinkimas. Tikimės, kad ji bus naudinga mūsų ir galbūt jūsų ugdymosi procese!

Svarbiausias ugdymo tikslas – įskiepyti poreikį būti fiziškai aktyviems visą gyvenimą, o pati pradžia yra nuo mažiausiųjų vaikučių – ikimokyklinukų ir jų šeimų. Ugdymas gamtoje reikalingas, siekiant išugdyti jaučiančius darną su gamta kūrybingus piliečius. Dvidešimt pirmojo amžiaus gamtos vaikas turi išmokti rasti būtiną pusiausvyrą tarp technologijų ir gamtos.

Kviečiame prisijungti ikimokyklinio ugdymo įstaigas į žingsnių iššūkį ,,Mokyklų iššūkis!“, tereikia parsisiųsti mobilią programėlę #walk15 į savo mobiliuosius telefonus, užregistruoti ugdymo įstaigą, pasidalinti kvietimu su norimais nariais ir žingsniuoti kartu su savo bendruomene. Ateinančiais metais linkime išlikti aktyvais arba tapti dar aktyvesniais piliečiais!

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą Inga Vankevič