Sveikata dar ne viskas, tačiau be sveikatos viskas – niekas“ (Sokratas).
Nors šiuo metu visas ugdymo procesas persikėlė į virtualią erdvę, tai nesutrukdė mūsų lopšelio-darželio ugdytiniams, jų tėveliams ir pedagogėms balandžio 7-tą dieną paminėti Pasaulinę sveikatos dieną. Nuolat puoselėjančios vaikų sveikatą ir formuodamos sveikos gyvensenos įgūdžius ir vertybes, pedagogės siūlė didelį dėmesį skirti pokalbiams apie virusus.

Pedagogai, tėveliai su vaikučiais kalbėjo, kaip yra svarbu teisingai plautis rankas, nekišti pirštų į burną, čiaudėti ir kosėti tik į alkūnę, kaip apsisaugoti nuo viruso namuose, leisti laiką sveikai ir naudingai. Kad pokalbiai vaikus sudomintų, mokytojos šia tema siuntė tėvams skaidres, animacijas, video medžiagą – visa tam, kad ugdytųsi sveikos gyvensenos įgūdžius. Ugdytiniai prisiminė, kas yra sveikata ir kaip ją išsaugoti ir stiprinti. Dalyvavome Marijampolės Meilės Lukšienės švietimo centro paskelbtoje iniciatyvoje ,,STOP CORONA‘.


Vaikučiai ir tėveliai aktyviai dalyvavo ir siuntė savo darbelius – „Piktuosius virusus“. Jų buvo pavaizduota įvairių: spalvoti, pikti juodi su savo darbininkais, raudoni, kiti tarsi kokie robotai, net vardas vienam buvo sugalvotas – „Piktas virusas Bobas“.


Nepamiršome ir sporto bei judėjimo reikšmės mūsų sveikatai. Vaikai stengėsi atlikti užduotis, kurias siūlė pedagogės, patys improvizavo ir kūrė savo mankštas. Minėdami Pasaulinę sveikatos dieną visi turėjome galimybę apmąstyti, ką žmogui reiškia sveikata, darna su savimi pačiu ir jį supančiu pasauliu.

Marijampolės vaikų lopšelio-darželio ,,Vaivorykštė‘‘ direktoriaus pavaduotojos ugdymui G. Bagdonienės inf. ir iliustr.