Minint Turizmo dieną, Vilniaus lopšelis-darželis ,,Sveikuolis“, kartu su Respublikine ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacija „Sveikatos želmenėliai“, jau penkerius metus iš eilės visus kvietė dalyvauti Respublikinėje sveikatinimo akcijoje ,,Mažieji turistai – 2023“.

Sveikatinimo akcija  „Mažieji turistai – 2023“ buvo organizuota 2023 m. rugsėjo 18-22  dienomis. Sulaukėme 58 norinčių dalyvauti akcijoje paraiškų iš visos Lietuvos.

Mažiesiems turistams pasitaikė labai gražus, šiltas rudeniškas oras Vaikai patyrė daug įspūdžių. Kažkam tai buvo pirmasis turistinis žygis, kažkas aplankė dar nematytus apylinkės objektus, o kažkas tiesiog puikiai leido laiką kartu su savo bendraamžiais, mokytojomis ir tėveliais. Drauge įveikė numatytą atstumą gerinant komandinio darbo, komunikacijos, savitarpio pagalbos ir atsakomybės įgūdžius. Kai kurie prisidėjo prie gamtos švarinimo – eidami pakeliui rinko šiukšles, po to jas rūšiavo, stiprybės sėmėsi iš šimtamečio ąžuolo, apkabindami medį savo mažytėmis rankomis. Kiti rinko gamtinę medžiagą, matavo medžius apkabindami ir su metru, per žiūronus ieškojo voveryčių, kiškių, užkandžiavo miške. Visi grįžo kupini gerų emocijų, naujų žinių!

Po turistinio žygio bendruomenės pasidalino savo įspūdžiais:

„Patiko eiti per tiltą ir miško takeliu“ – Edgar.

„Pamačiau kurmių namą ir daug kempinių ant medžio“ – Gabija.

„Genys pagydė medį – iškalė skylę“ – Meda Č.

„Man patiko skruzdėlynas ir viskas“ – Rokas J.

„Laužas,  turbūt kepė bulves“ – Aronas.

Dėkojame visiems už aktyvų dalyvavimą. Smagu, kad vaikai patyrė nepakartojamų įspūdžių, daug teigiamų emocijų, įgijo žinių apie keliavimą, savo kūrybiniuose darbuose perteikė patirtus nuotykius ir įspūdžius.

Kategorija: Naujienos