Šiais mokslo metais mūsų ugdymo įstaiga priėmė naują iššūkį – dalyvauti Lietuvos masinio futbolo asociacijos ir Lietuvos futbolo federacijos projekte „Futboliukas“,  kurio veiklomis stiprinama mokinių ir kitų mokyklos bendruomenės narių fizinė, protinė, dvasinė sveikata, gilinamos sveikatos žinios bei formuojami sveikos gyvensenos įgūdžiai, bendromis mokytojų, šeimos bei visuomenės pastangomis kuriama integruota, visa apimanti sveikatos stiprinimo sistema bei sveikatai palanki aplinka.

Pasiekėme užsibrėžtų tikslų: išpopuliarėjo futbolo žaidimas lauke ir uždarose ugdymo įstaigos patalpose; vaikus sudominome sportu ir sveika gyvensena; sudarėme palankias sąlygas vaikams ne tik ugdytis savo fizinius gebėjimus žaidžiant, bet ir skatinome smalsumą pažinti futbolą per kūrybinę pusę; paskatinome šeimas didenę dalį savo laisvo laiko skirti aktyvioms veikloms su savo vaikais.

,,Futboliuko“ kelionė prasidėjo nuo Pasaulinės ,,košės dienos“, kuomet vaikų lėkštutėse garavo ne tik gardi košė, bet ir vyko kūrybinis procesas: vaikai perteikė futbolo elementus: aikštę, žaidėjus, kamuolius ir pan. Smagu pasiekti, išugdyti mažosios ugdytinių kartos sveiką gyvenimo būdą, suformuojant teisingą požiūrį į mitybą bei fizinį aktyvumą, bendradarbiavimą su ugdytinių šeimomis. Vykdant judriuosius stalo žaidimus, panaudojant apvalius vaisius(obuoliai, apelsinai, mandarinai, nektarinai, slyvos), įmituojančius kamuolį, vaikai ugdėsi bendradarbiavimo komandoje įgūdžius, veikiausiai apjungė pagamintos sveikuoliškos vaisių salotos, visa tai – ,,Futboliuko“ veiklos žingsneliai. Taip pat vyko kūrybinių karoliukų dirbtuvėlės, kai ugdytiniai meninės veiklos metu piešė, tapė, aplikavo, naudojo įvairias gamtines medžiagas kuriant futbolo taisykles, logotipus, žaidimo eigą. Kūrybinio proceso metu ugdytiniai atsipalaidavo, lavėjo pažinimo, smulkiosios motorikos gebėjimai, emocijų raiška. Vaikai noriai treniravosi futbolo kamuolio valdymo procese, patyrė teigiamų emocijų varžydamiesi ir lenktyniaudami žaidime.

Džiaugiamės ir didžiuojamės pradėję futboliuko kelionę mūsų įstaigoje. Tikimės, kad vaikų širdelėse uždegsime meilę futbolui. Sieksime skatinti smalsumą tolimesniuose futbolo veiklos etapuose, stiprinsime draugystę, sveikos gyvensenos įgūdžių formavimą ir sportinį bendradarbiavimą tarp projekto organizatorių, dalyvių, kaimyninių bendruomenių.

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą Inga Vankevič