Patriotizmas- gėlė, kurią reikia laistyti…Straipsnis buvo spausdintas žurnale “Mažylis”. Ir šita pastraipa mane privertė susimąstyti…Dažnai pamąstau, ar šios kartos tėvai žino, kas yra patriotizmas? Neužtenka vien tik svajoti, augti ir galvoti, kad tai pasidarys savaime.

Patriotas tas, kuris myli savo Tėvynę Lietuvą, tas, kuris gieda himną, pvz:, per krepšinio varžybas. Dažniausiai vaikai tą ir komentuoja. Jie dar prisimena, jog per Olimpiadą mato pakeltą Lietuvos vėliavą, kada laimi sportininkai.

Tačiau ar to užtenka? Manau, keliaukime po Lietuvą, grožėkimės gražiomis vietomis, pasakokime apie įžymius Lietuvos žmones. Džiugu, kada tėveliai balsuoja kartu su vaikais. Mes, pedagogai vežame vaikus į ekskursijas. Supažindiname su policininko, gaisrininko profesijomis, jų darbu. Tačiau vistik tėvai yra vaikams svarbiausias pavyzdys. Vaikai juos stebi. Jie ima iš jų pavyzdį.

Panevėžio lopšelio – darželio “Puriena” “Pelėdžiuko” grupės tėvai perdavė savo meilę ir pagarbą vaikams, suruošdami kartu su vaikais parodą “Mes mylim Lietuvą”, pagamindami vaiko vardo pirmą raidę. Paroda skirta paminėti Vasario 16-ąją bei Kovo 11-ąją.

Panevėžio lopšelio-darželio „Puriena“ priešmokyklinio ugdymo pedagogės, auklėtojos ekspertės Jolantos Aleknavičiūtės inf. ir iliustr.

Kategorija: Naujienos