Šalčininkų lopšelis-darželis „Vyturėlis“ ilgai svarstęs pagaliau  ryžosi projekto „Sveikatiada“ iššūkiui „Pietų kovos“.  Ikimokyklinukai darželyje valgo kukliai, tačiau sveikai. Maisto organizavimo specialistė griežtai laikosi visų sveikatai palankios mitybos principų: cukrui,  saldumynams bei miltiniams gaminiams sako „ne!“, druskos – minimaliai, riebalų -nedaug. Ant vaikų pietų stalo  dominuoja sveikatą tausojantys (konvekcinėje krosnelėje) pagaminti paukštienos, kiaulienos, o penktadieniais žuvies patiekalai. Pietūs darželyje pasižymi lietuviškų daržovių gausa: morkos, burokėliai,  pomidorai, agurkai, žirneliai, vaikų pamėgti brokoliai, žiediniai kopūstai ir kt. Įstaiga daugelį metų dalyvauja VĮ Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros vykdomoje paramos programoje „Vaisių vartojimo skatinimas ugdymo įstaigose“, dėl to ištisus metus ikimokyklinukai gali nemokamai mėgautis  šviežiais vaisiais ir daržovėmis. Reikia pripažinti, kad įnoringiems mažyliams ne visada ir ne viskas patinka, tačiau esame įsitikinę, kad tik siūlydami vaikams sveiką maistą galime pakeisti jų mitybos įpročius.

Prie šios įdomios „Sveikatiados“ iniciatyvos netrukus prisijungė ir šauniosios mūsų ugdytinių mamytės. Jos taip pat pat panoro dalyvauti „Pietų kovose“: „Imsime ir kartu su vaikais pagaminsime šeimos pietus paneigdamos sklandančius gandus, kad jaunos šeimos pietums dažniausiai renkasi pusfabrikačių gaminius“. Šį konkurso iššūkį priėmė 7 šeimos:

  • Amina su mama ryžosi gaminti gaiviąsias salotas.
  • Mažoji Diana padėjo mamai virti visos šeimos taip mėgstamą trintą burokėlių sriubą.
  • Šaunieji broliai Aidanas, Gordanas ir Einaras, kol mama triūsė prie viryklės, gražiai serviravo stalą.
  • Puikiosios sesutės Glorija ir Kamila mamos padedamos pietų lėkštėse sukūrė tikrąjį meno šedevrą. Gražu, tikriausiai ir gardu!
  • Trejų metų Danielis nustebino paruošdamas tikrus vyriškus pietus.
  • Oskaras su mama rinkosi vištieną, ryžius ir daug daug salotų.
  • Nuo kitų neatsiliko ir Kotryna. Jos pietūs paruošti su meile.

Dėkojame jaunoms mūsų mamytėms už  kuriamas ir/ar puoselėjamas gražias šeimos tradicijas: kartu gaminti, visiems kartu susėsti prie stalo, maloniai bendrauti mėgaujantis sveiku maistu.