Vaikų  sveikatos stiprinimas – daugiaaspektė veikla, apimanti kompleksą priemonių, tokių kaip sveikatos ugdymas, sveikatos priežiūra, palankios sveikatai psichosocialinės ir fizinės aplinkos kūrimas.    Labai svarbu, kad nuo mažų dienų vaikas būtų mokomas gyventi sveikai ir saugiai.    Todėl mūsų  mokytojų pagrindinis uždavinys  įtraukti ugdytinius  į veiklas skatinančias sveiką gyvenseną. Rudenišką spalio 23-iosios rytą „Ančiukų“ grupės ugdytiniai su mokytojomis Rasa ir Nijole vyko  į miško apsuptyje įsikūrusią Kardokų gamtos mokyklą. Ši ekskursija – tai ilgalaikio  projekto „Visi kartu sveikatos takeliu“ dalis  , kuri  buvo  finansuojama iš Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projekto lėšų.

Mus pasitiko Gamtos mokyklos mokytojos, kurios  pristatė saugaus ir tausojančio gamtą elgesio taisykles, atkreipė dėmesį į miške tykančius pavojus. Įvertinę savo galimybes (kiek toli galime nueiti) visi patraukėme į mišką. Su dideliu entuziazmu ugdytiniai įveikė visus žygyje sutiktus iššūkius- nusvirusias šakas, kalnus ir  kalnelius, nuvirtusius medžius ir pan. Tačiau dar smagiau ir įdomiau buvo atlikti Gamtos mokyklos mokytojos pavestas užduotis- surasti augalą – kraujažolę, liečiant atspėti kas maišelyje, surasti po penkias miško brangenybes ir iš jų sukurti meno kūrinį. Ypatingai vaikams patiko laužo kūrenimas, o tuo pačiu ir sužvarbusių rankelių pašildymas.

Gamtos mokykloje vaikai turėjo galimybę susipažinti su mokyklos lauko  erdvėmis- ryto rato, smėlio žaidimų, meninės veiklos ir poilsio erdvėmis. Vykusi edukacija „ Sveikuoliškas kokteilis“  leido vaikams suprasti, kad gamta- mūsų maitintoja. Indėniško tipo palapinėje besimėgaudami sveikatai palankiais kokteiliais  prie laužo aptarėme šios išvykos įspūdžius- visi ugdytiniai buvo laimingi, gavę progą pasisvečiuoti tokioje unikalioje  mokykloje.

Kaip sakė J.V. Gėtė „ Mus supanti didingoji gamta sugeba sukelti didingų minčių ir poelgių. Labai tikimės, kad ši išvyka paskatino  ugdytinius dar labiau priartėti prie gamtos, suprasti savo veiksmų padarinius gamtai bei jų grįžtamąjį poveikį.

 Informaciją parengė Marijampolės lopšelio-darželio ,,Vaivorykštė‘‘ mokytojos Rasa, Nijolė

Kategorija: Naujienos