Rytinė mankšta –  ne tik vienas pirmųjų vaiko dienos rėžimo elementų, bet ir  maloni, džiugi veikla vaikams, energijos ir sveikatos šaltinis.  Ji ,, pažadina” vaiko organizmą,  suteikia jam darbingą nuotaiką, padeda palaikyti  gerą emocinę savijautą visą dieną.   Darant mankštą sustiprėja raumenys, pagerėja ištvermė ir lankstumas, fizinis kūno pajėgumas bei laikysena, o drauge su tuo išsiugdo ir didesnis pasitikėjimas savimi.

Balandžio 20 -24 dienomis organizavome miesto ikimokyklinių ugdymo įstaigų sveikatingumo ugdymo akciją ,,Rytinė mankšta – geros dienos pradžia‘‘, kurios tikslas skatinti  fizinį aktyvumą bei ugdyti įprotį mankštintis kasdien, suburti vaikus, tėvus, šeimos ir darželių bendruomenės narius bendrai mankštai.

Akcijoje dalyvavo miesto  lopšeliai-darželiai: ,, Rasa“, ,,Nykštukas“, ,,Ąžuoliukas“, ,,Saulelė“, mokykla- darželis ,,Želmenėliai“, ,,Žiburėlis mokykla-daugiafunkcis centras“.

Kadangi  šiuo metu vaikų ugdymas vyksta nuotoliniu būdu  tėvai,  kiti šeimos nariai  turėjo galimybę visi drauge dieną pradėti su mankšta pagal nuotaikingą muziką. Jos metu buvo skatinamas fizinis aktyvumas, kuris žmogui reikalingas lygiai tiek pat, kiek maistas ir oras.  Vaikai su tėvais   išgyveno pozityvias emocijas, išmoko kartu atlikti rytinę mankštą. Mes tikimės, kad  po mankštos visi jautėsi laimingi, dalinosi vieni su kitais geromis emocijomis, o svarbiausia – jautėsi  smagiai pasportavę. Mes, norėtume, kad ateityje mankšta vaikams taptų gyvenimo būdu.

Dalinamės akcijos įspūdžiais:

Marijampolės vaikų lopšelio-darželio ,,Vaivorykštė‘‘ direktoriaus pavaduotojos ugdymui Giedrės Bagdonienės inf. ir iliustr.

Kategorija: Naujienos