Širvintų lopšelio-darželio „Boružėlė“ „Pagranduko“ grupės vaikai vykdė trumpalaikį projektą „Obuoliukas – vitaminų kamuoliukas“, kurio tikslas ne tik suteikti vaikams žinių apie populiariausius lietuviškus vaisius – obuolius, bet ir ugdyti supratimą apie sveiką mitybą. Niekam ne paslaptis, kad obuoliai, kaip ir visi kiti vaisiai, pasižymi didele vitaminų gausa, todėl stiprina imunitetą ir suteikia plaukams, nagams ir odai sveiką spindesį.
Patys vaikai, padedami auklėtojų, gamino iš obuolių mišraines, desertus, juos ragavo. Jie daug sužinojo apie obuolį, iš kur atsiranda ir kaip auga obuoliai, kokią naudą duoda organizmui, klausėsi pasakų, mokėsi dainelių, eilėraščių, mįslių, patarlių, ratelių apie obuolius. Meninėje veikloje obuolius lipdė iš plastilino, aplikavo, piešė, naudodami įvairią techniką. Į projektą įtraukėme ir tėvelius. Jie nešė obuolius iš savo sodo, obuolių sultis ir džiovintus obuoliukus, kūrė kompozicijas, panaudodami juos.
O šio projekto kulminacija – popietė tėveliams- koncertas „Rudenėli, ačiū tau“. Po koncerto visi vaikai su tėveliais vaišinosi auklėtojos iškeptu obuolių pyragu. Apibendrinus visą projektą, sužavėjo tai, kad iš paprastos temos, galima sužinoti tiek daug gerų dalykų. Vaikams patiko gaminti, o vėliau kartu ragauti mišraines, desertus. Jiems tai buvo neįprasta, skanu. Išmoko patarlę „Obuolys į namus, liga – iš namų“. Pasižadėjome kasdien suvalgyti po obuolį. Įgyvendinant šį projektą buvo sudarytos palankios sąlygos kiekvieno vaiko kompetencijoms ugdytis, kurios būtinos tolesniam asmenybės ugdymui(si).

Širvintų lopšelio-darželio „Boružėlė“ „Pagranduko“ grupės auklėtojos Aldonos Bučinskienės inf. ir iliustr.