Ar tai tikrai juokai, nutarė išbandyti kineziterapeutė Ieva Šimkutė, kuri „Drugelių” grupės vaikus (5-6 m.) pakvietė į žygį po mišką. Ieva vaikams papasakojo kaip svarbu daug vaikščioti, mokėti taisyklingai kvėpuoti, ir „surinkti“ kuo daugiau žingsnelių darželyje. Vaikai gavo užduotys surasti po 10 gražiausių miško lapų, surasti kaštono medį, atrasti ir atpažinti kuo daugiau miško gėrybių, rasti grybų ir t.t.

Tad pradedame skaičiuoti žingsnelius: pasiekti mišką reikėjo keliauti jau 500 žingsnelių, o ir ne kiekvienas lapas pats gražiausias. Todėl iki kiekvieno lapo buvo eita dar po 50 žingsnelių. Nei kaštono medžio nei pačių kaštonų deja neradome, bet radome nemažai pušų, eglių kankorėžių, kerpių. Vaikų žvitrios akys rado nemažai ir grybų. Vaikai pažino, kad jie visis nevalgomi. Buvo ištyrinėti kurmių ir kitokių miško žvėrelių urveliai. Visi žinome, kad miške oras gaivesnis, tad pasidarę trumpą poilsio pertraukėlę atlikome kvėpavimo pratimus, pažaidėme judrų žaidimą.

 Kelionei atgal į darželį, pasirinkome kitą kelią, kuriuo dar nekeliavome. Žingsniuodami valgyti su vaikais aptarėme žygį, kuriuo vaikai liko labai patenkinti. Kelionė darželio link mums kainavo dar 700 žingsnelių. Teko sukti link darželio, nes jau ir kojos pynėsi, ir pilveliai tušti buvo. Taigi pasisėmę gero oro ir gerų emocijų, pasirodo nuėjome 5800 žingsnelių! Priskaičiuokime dar kelionę į darželį, apie 500 žingsnių, ir vakarinį pasibėgiojimą lauke laukiant tėvelių. Taip ir surinksime  10000 žingsnelių. Nuostabu! Po tokio žygio ir vaikai  gerai miegojo, ir tėveliams papasakos ir primins, kad vaikščioti yra labai sveika.

Būkime visi sveiki!

Info ir foto Ievos Šimkutės

Kategorija: Konkursai