„Tradicija yra ilgo laiko būvyje išsiryškinusi tautos išmintis bei patirtis,  įvilkta į tam tikras formas, tapusi pažinimo šaltiniu bei elgesio kodeksu ir perduodama iš kartos į kartas, gyvu žodžiu bei praktiniu veiksmu“ (Stasys Yla).
Šiais žodžiais buvo pradėtas 2016 m. Panevėžio lopšelio-darželio „Sigutė“ seminaras miesto pedagogams „Ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymas, pasitelkiant liaudies išmintį, papročius, tradicijas“.
Seminare dalyvavo net 45 asmenys, įskaitant ir socialinius partnerius-Panevėžio kolegijos dėstytojus. Seminaras prasidėjo kūrybiškai. Organizatorė ir vedančioji auklėtoja metodininkė Regina Macijauskienė pakvietė direktorę Berutę Laureckienę paskaityti savo kūrybos eilių. Po to sekė vaikučių pasisveikinimo koncertas, kurio metu dalyvauti buvo pakviestos ir visos viešnios. Kolegijos dėstytoja Ramutė Zinytė žaismingai paskaitė pranešimą apie populiariausias knygas, atgimusią literatūrą. Po pranešimo sekė dvi atviros veiklos, kurių metu vyresnioji auklėtoja danė Janikūnienė mokė viešnias karpinių meno ir tautinių gėlių gamybos subtilybių. Kitos tuo metu galėjo išmokti gaminti kvepiantį, žiedais puoštą popierių. Pratyboms vadovavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jurgita Ramoškienė ir priešmokyklinio ugdymo pedagogė, auklėtoja-metodininkė Zita Šaulienė.
Kavos pertraukos metu seminaro dalyvės vertino ir rinko gražiausią „Velykų bobutės vežimėlį“. O vežimėlių buvo tikrai daug: ne tik iš miesto ikimokyklinio ugdymo institucijų, bet ir iš Vilniaus, Šiaulių, Raguvos lopšelių-darželių. Tuo pačiu viešnios galėjo pasižvalgyti ir po įstaigą.
Antra dalis prasidėjo artistišku auklėtojos metodininkės Daivos Jankūnienės pranešimu „Kaip sudominti šiuolaikinį vaiką etnine kultūra“; toliau sekė vyresniosios auklėtojos Editos Brazauskienės pranešimas „Lietuvių liaudies pasaka šiuolaikinio vaiko gyvenime“; auklėtojos metodininkės Reginos Macijauskienės pranešimas „Gyvybės atbudimo belaukiant“ ir direktoriaus pavaduotojos ugdymui Jurgitos Ramoškienės pranešimas „Ugdomosios veiklos paįvairinimas, taikant IKT“. Buvo ir platinama medžiaga ir diskusijų. Sulaukėme ir elektroninių atsiliepimų.
Manome, kad seminaras buvo naudingas, įvairialypis ir su tęstinumo perspektyva.

Panevėžio lopšelio-darželio „Sigutė“ auklėtojos metodininkės Reginos Macijauskienės ir direktoriaus pavaduotojos ugdymui, vyresniosios auklėtojos Jurgitos Ramoškienės inf. ir iliustr.


Kategorijos: Renginiai