Sausis – pusiaužiemio mėnuo, kuris atskleidžia nuostabios žiemos grožį. Smarkiai pasninga, o sustiprėjus vėjams ir pūgos sukaukia. Paukščiams ir žvėrims ateina sunkios dienos: baigiasi maisto atsargos, nuraškytos miško uogos. Dėl šalčio ir sniego sunku surasti ėdesio. 2013 m. miško gyventojams padėti suskubo Klaipėdos lopšelio-darželio „Žuvėdra“ ugdytiniai, jų tėveliai ir pedagogai. Įstaigos meninė – kūrybinė grupė pakvietė visus įsijungti į akciją „Baltasis badas“ su geranoriška misija – aplankyti miško gyventojus. Visa bendruomenė mielai prisidėjo prie paskelbtos akcijos. Vaikai atnešė įvairiausio maisto: bulvių, morkų, kopūstų, burokų, obuolių, kruopų, grūdų. Per savaitę suneštas gėrybes „Drugelių“, „Pušelių „ir „Žuvyčių“ grupės vaikai kartu su aukletojomis – V. Viršiliene, I. Drungiliene, R. Lialiūniene, A. Tamošauskiene, I. Derkintiene ir meninio ugdymo mokytoja D. Šilinskiene atvežė į Kretingos miškų urėdijos Šernų girininkiją. Vaikus pasitiko girininkas A. Samoška su pavaduotoju S. Budvyčiu ir palydėjo į Šernų mišką, papasakojo apie miške gyvenančius žvėrelius, kaip jie gyvena žiemą, kuo minta.
Mažieji „ Žuvėdriukai“  su dideliu susidomėjimu klausėsi ir pateikė daug klausimų. Jaunieji gamtos mylėtojai miške paliko gausias vaišes žvėreliams – bėrė grūdus, dėjo burokus, kabino lesyklas į jas bėrė trupinius. Įvairiais skanėstais buvo papuoštos ir medžių šakos. Prašėme žiemužės, kad nebūtų labai pita ir nesušaldytų miško gyventojų, padainavome dainų apie šaltą žiemą. Vaikai apsidžiaugė radę skanėstų, kuriuos paliko dėkingi miško gyventojai.
Laimingi ir patenkinti, padarę gerą darbą ir pasižadėję pavasarį pakabinti inkilėlius, visi grįžome į darželį.

Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Žuvėdra“ meninio ugdymo mokytos Daivos Žilinskienės ir auklėtojos Irenos Derkintienės inf. ir iliustr.

Kategorijos: Renginiai