Ruduo-turtingas gėrybėmis ir vitaminais. Tai metas, kada galima paskanauti šiltnamiuose ir atvirose erdvėse užaugintų ekologinių gėrybių bei prisotinti organizmą vitaminais. 2018 m. spalio 30 dieną Panevėžio lopšelyje-darželyje „Sigutė“ vyko sveikatinimo akcija „Salotų ruduo“. Darbingai nusiteikę vaikučiai su auklėtojomis gamino rudens salotas iš vaisių, uogų, daržovių. Jas degustavo ir kūrybingai (pačių sukurtais ketureiliais, dainele ar rateliu) prisistatė draugams ir darbuotojams. Kai kurie „Bitučių“ grupės ugdytiniai patys skaitė eiles. Daržovių salotos, kuriose dominavo morkos, buvo ypatingai skainios, nes sėtos, prižiūrėtos, brandintos, nurautos iš dviejų laimėtų šiltnamių ( ŽŪR ir IKI „Sodinčiaus“).
Renginio vedėjas-dosnusis Rudenėlis (auklėtoja Regina Pilinkienė) atkeliavo su pilna kraite rudens gėrybių. Jas vaikams demonstravo, mįsles minė, pasakas sekė. Degustatorės, ( auklėtoja Alma Valiukienė ir Danė Janikūnienė) vertino vaikučių gamintas salotas bei pateikė užduočių: surasti ir nuspalvinti tas daržoves ir vaisius, iš kurių gamintos salotos. Nuspalvinus, ant koridorių palangių surengti parodėles. Visos grupės gavo padėkas, o salotas vaikai vieni kitiems dovanojo, kad grupėse ragaudami galėtų įvertinti. Žinios, gaunamos tokių akcijų metu, turi ir teorinę, ir praktinę vertę. Vaikai perteikia įspūdžius tėvams, taip paskatindami ir juos naujai pažvelgti į mitybos įpročius.

Panevėžio lopšelio-darželio „Sigutė“ direktoriaus pavaduotojos ugdymui Linos Zubkienės, sekretorės Jolitos Naravaitės inf. ir iliustr.

Kategorija: Renginiai