Miškas gydo! Tai pastebėta jau seniai. Mokslininkai nustatė, kad miško vaistai – tai medžių išskiriamos skrajos ir kvapnios medžiagos, kurios žudo įvairias bakterija. Todėl ligas sukeliančių bakterijų triskart mažiau miškuose, negu lauke. Jauname šile oras švaresnis negu operacinėje!

Miškas, ypač lapuočių, sugeria labai daug dulkių. Tildo jis ir triukšmą. Taip pat valo automobilių ir fabrikų dujomis užterštą orą.

Vienas medis per dešimt metų pagamina tiek deguonies, kad vienas žmogus galėtų kvėpuoti dvidešimt metų.

Miškas auga…naktį. Labai tiksliai matuojant, buvo sužinota, kad labiausiai medžiai paauga visiškoje tamsoje. Truputėlį tįsteli į viršų ir vakarais. Dieną medžiai neauga – ilsisi.

Darbštuolės bitės. Kad surinktų 1 kilogramą medaus, bitės kartais nuskrenda apie 300 tūkstančių kilometrų ir aplanko apie 19 miliojonų žiedų.

Žuvys jaučia audrą. Žvejai žino, kad dar gerokai prieš audrą žuvys plaukia nuo krantų ir slepiasi jūrų gelmėse. Kaip jos nujaučia artėjančią audrą? Mokslininkai įminė šią mįslę. Jie nustatė, jog, pučiant stipriam vėjui, oras atsimuša į bangų keteras. Taip susidaro ultragarsai. Jų negirdi žmogus, bet gerai girdi žuvys.

Susipažinkime – Kurmis.
Ilgis – iki 17 centimetrų;
Svoris – iki 120 gramų;
Amžius – apie 3metus
Vaikai – gegužės arba birželio mėnesį gimsta 3-4 pupos dydžio mažyliai.
Gyvena: daržuose, sausose pievose ir ganyklose.
Maitinasi sliekais.