„Geriausi draugai girdi, net jei tu nekalbi…“

Graži draugystė suteikia vaikams pilnavertiškumo jausmą, pasitikėjimą, artumą, supratimą. Turėti tikrą draugą – didelis džiaugsmas, o pati draugystė padeda vaikams augti, bręsti, atrasti pasaulį, atskleisti save, po truputį pažinti savo emocijas bei jausmus. Smagiai leisti laiką su draugais, dalintis savo mažomis paslaptimis, patirtimis ir, žinoma, žaislais yra jų aplinkos pažinimo, pasaulio „palietimo“ pradžia. Šiuo vaikų ankstyvojo amžiaus laikotarpiu mažyliams pati smagiausia veikla yra tyrinėjimas, nes jausmas „Aš viską galiu padaryti pats“ yra pats geriausiais jų emocinio augimo rodiklis. Vadinasi, žaisdami kartu su draugais vaikai mokosi kaip gyventi šiame pasaulyje.

Tad Tarptautinės Draugo dienos išvakarėse, lapkričio 28 dieną, mažieji ankstyvojo vaikų amžiaus grupių „Meškiukai“ ir „Žirniukai“ mažyliai ir jų mokytojos jaukiai sukvietė visą lopšelio – darželio bendruomenę į meninio ugdymo salę pažaisti šių smagių žaidimų, padainuoti linksmų dainelių, patrepsėti triukšmingą šokį „Apkabink draugą“, pralinksminti visus savo plačia šypsena ir tiesiog linksmai pašėlti smagiame draugystės ratelyje. Prasidėjus kalendorinei žiemai, o ir Kalėdų seneliui galbūt jau taisant savo roges, mažieji taip pat norėjo visus pasveikinti su artėjančiomis žiemos šventėms, su visais pasilabinti, apsikabinti, pradžiuginti, gerumo ir šviesių dienų palinkėti  ir, žinoma, kartu linksmai pašokti… Draugams visuomet smagu kartu linksmintis, o tuo labiau – paišdykauti. Judrioji veikla kartu su bendraamžiais suteikia ne tik puikios nuotaikos bei džiugių emocijų, bet ir padeda vaikams kurti santykius su aplinkiniais, lavina socialinius ir savikontrolės įgūdžius, o kartais tai yra pats puikiausias būdas susidoroti su netikėtai užklupusiais sunkiais, mažyliams dar „nepažįstamais“ jausmais. Žaisti ir bendrauti – smagu!

Kiekvienas mažylio jausmas, kiekviena jo emocija yra labai svarbi ir reikšminga, o pradėti suprati ir atpažinti ir šalia esančio draugo emocijas yra nepaprastai vertingas įgūdis, padedantis kurti sveikus ir pilnaverčius santykius su aplinkiniu pasauliu ir savimi. Tai puikiai įgyvendinome per meninius vaikų gebėjimus piešdami. Visą savaitę lopšelio – darželio vaikai savo grupėse piešė savo draugą „Gerą draugą aš piešiu“. Vaikai meistriškai rinko dažų paletės spalvas, taip leisdami atsiskleisti savo kūrybiškumui, saviraiškai, vaizduotei, taip pat tobulino savo bendravimo įgūdžius, pasakodami, ką nupiešė. Linksmas piešimas kartu su draugu visada suteikia daugybę progų ir drąsos įgyvendinti įvairius sumanymus ir įsitraukti į įdomias ne tik kūrybines, bet ir judrias veiklas. Ir labai smagu, kai tave nustebina geriausio tavo draugo piešinys ir draugiška šypsena.

 Taip lopšelyje – darželyje buvo atidaryta ankstyvojo amžiaus vaikų piešinių paroda „Šliaužia sraigė takeliu…“  ir surinkta darželio ugdytinių piešinių knygelė ,,Draugystės knyga“, kuria galėsime visi drauge pasidžiaugti ir su kitais pasidalinti.

O kad ši draugystė visada būtų tvirta, kvietėme visus vaikučius su savo mokytojomis grupėse drauge susėsti prie arbatos puodelio ir padiskutuoti, kas padeda vaikams išlaikyti draugystę ir draugus, o kas griauna, kas juos džiugina ir liūdina,  kas padeda sunkioje situacijoje. Kiekvienas ugdytinis  dalinosi savo maža draugavimo patirtimi – juk taip gera turėti tikrą draugą, o draugystę puoselėti svarbu išmokti jau ankstyvoje vaikystėje. Tokiomis „išdykusiomis“ ir kūrybiškomis veiklomis stiprinama ne tik vaikų fizinė ir emocinė sveikata, bet jau nuo ankstyvojo vaikų amžiaus formuojamos jų vertybines nuostatas sveikatos saugojimo srityje

Tad mūsų draugiškas, triukšmingas ir judrus lopšelis – darželis žino stebuklą receptą kaip nesipykti, linksmai gyventi ir visad draugauti – mes kartu šokam, dainuojam, sportuojam, nuliūdusį paguodžiam, parkritusiam ranką paduodam ir visada šypsomės. Tad rytą pradedam su šypsena, mankšta ir linksmi žengdami į darželį gražiu draugystės takeliu.

Vyresniųjų  draugų mintys apie draugystę

„Gytis mano  draugas. Aš jam sakau, kad jisai nesipyktų ir su manimi pieštų (Emilis, 4 m.)

„Draugystė – tai gerumas“ (Mėta, 4 m.)

„Draugai sako vienas kitam „atsiprašau“ (Gabrielė, 5 m.)

„Draugystė – tai neatstumti draugo. Draugai turi draugauti ir žaisti“

(Gabrielius Emilis, 5 m.)

„Draugus reikia saugoti, kad nesusižeistų“ (Lukas, 5 m.)

„Jei nedraugausi, draugas nusimins“ (Augustė, 6 m.)

Marijampolės vaikų lopšelio – darželio „Vaivorykštė“  direktoriaus  pavaduotojos Giedrės Bagdonienės  inf. ir iliustr.

Kategorija: Renginiai