Visą kovo savaitę nuo 22 iki 26 dienos Šeduvos lopšelyje-darželyje vyko įvairios veiklos susijusios su akcija „Savaitė be patyčių“. Pedagogės parengė informacinį stendą bendruomenei „Patyčioms – ne“. Priešmokyklinio ugdymo pedagogė R. Skestenienė paruošė lankstinukus tėveliams. Stendus grupėse „Mes prieš patyčias“ įrengė auklėtojos R. Vyčaitė ir R. Skestenienė. Auklėtojos grupėse vedė rytmečius, kurių metu improvizuotomis situacijomis buvo kalbama apie patyčias. Ugdytiniai savo piešiniais stengėsi išreikšti savo jausmus, nuotaikas. 


   Vyresniųjų grupių ugdytiniai dar gamino linksmuosius veidukus, kuriuos, išvykos metu į Šeduvos Laisvės aikštę, dalino praeiviams, įstaigų darbuotojams. Taip prisidėdami prie akcijos „Gerumą dalinu visiems“. Džiugu, kad mūsų žmonės supranta tokių akcijų svarbą ir noriai prisideda. Dalinat „šypsniukus” nutiko toks įvykis. Pamatę ateinantį praeivį, būrelis vaikučių nuskubėjo prie jo ir keli vaikai įteikę jam vienam keletą „šypsniukų“. Žmogus supratęs kas vyksta, perėjo į kitą gatvės pusę ir tuos „šypsniukus“ išdalino ten buvusiems praeiviams. Tiek vaikai tiek pedagogai labai pasidžiaugė tokiu supratingumu ir palaikymu. Kiti praeiviai sveikino mažuosius ir netgi dovanojo jiems saldumynus. Praeiviai ir įstaigų darbuotojai džiaugėsi darželinukų iniciatyva.

   Ugdytinius pradžiugino Šeduvos lopšelio-darželio pedagogių spektaklis  „Obuolių maišas“. Auklėtojos kartu su ugdytiniais vaidino, improvizavo.

   Pedagogai ir tėveliai išklausė Radviliškio visuomenės sveikatos biuro direktorės A. Čiūdarienės  paskaitą  „Konfliktai ir patyčios“. Medikė pateikė įdomių pavyzdžių kaip tas problemas rekomenduoja spręsti psichologai.

   Mūsų darželio bendruomenė dalyvaudama akcijoje įgyjo žinių kaip realizuoti savo įdėjas vykdant prevenciją „Mes prieš patyčias“.

 

Šeduvos lopšelio-darželio direktoriaus pavaduotojos ugdymui Aldonos Jurelevičienės inf. ir iliustr.


Kategorija: Renginiai