2018 m. rugsėjo 16–22 d. Ukmergės vaikų lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ vyko Europos judumo savaitės renginiai. Nuo pat pirmadienio vaikai su auklėtojomis šnekėjosi, diskutavo apie aktyvaus judėjimo svarbą. Aptarė, kurią savaitės dieną ką veiks.
Įsimintiniausios ir masiškiausios dienos buvo, kai sportavome visi kartu.
Trečiadienis – bėgimo rytmetis. Visi jaunesnieji dalyviai bėgo nuo starto iki finišo darželio teritorijoje paruoštoje trasoje, o priešmokyklinukai su auklėtojomis išėjo į miesto dviračių ir pėsčiųjų taką prie upės ir ten prabėgo 800m distanciją. Po to žaidė ir pramogavo, gale tako esančioje, žaidimų aikštelėje.
Ketvirtadienis – mankštos rytmetis. Darželio kieme mankštinomės su įvairiausiomis sportinėmis priemonėmis (kaspinai, kutai, kamuoliai, gimnastikos lankai, gimnastikos lazdos, skarelės ir kt.) kartu su linksmuoju Dinozauriuku.
Penktadienis – diena be automobilio. Vaikai į darželį atvyko su įvairiausiomis ratuotomis transporto priemonėmis. Susirinkę darželio kieme, pasikartojo kelio ženklus ir išvažiavo į darželio teritorijoje paruoštas trasas. O priešmokyklinukai, lydimi auklėtojų ir tėvelių, dalyvavo bendroje miesto dviratininkų kolonoje su policijos palyda. Įveikę jiems skirtą atstumą, klausė organizatorių sveikinimo, bendravo su renginio personažais ir išlydėjo į tolimesnę trasą mokinių ir suaugusiųjų būrį. Pakeliui į darželį dar užsuko į miesto parką pasidžiaugti puikiu rudeniu ir prisirinkę kuprines ir dviračių krepšelius kaštonų, grįžo į darželį.

Ukmergės vaikų lopšelio-darželio „Nykštukas“ papildomojo ugdymo pedagogės Neringos Godliauskienės inf. ir iliustr.

Kategorija: Renginiai