Šiuo metu  siaučiant Covid-19 virusui kaip niekad svarbu gyventi sveikai, aktyviai ir draugiškai. Norėdami išlikti sveikais privalome laikytis asmens higienos, saugaus atstumo, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo ir tokiu būdu stiprinti imunitetą. Todėl vos gavę kvietimą dalyvauti  sveikatinimo iniciatyvoje „Aktyviai, draugiškai, sveikai“ – vieningai tarėme „taip“.  

Visą spalio mėnesį mokytojos kartu su vaikais kruopščiai planavo ir atsakingai vykdė tokias veiklas:

Spalio 5-9 d. – Judėjimo galia.

Spalio 12-16 d. – Asmens higienos svarba.

Spalio 19-23 d. – Miego galia.

Spalio 26-30 d. – Gyvenu tyliai.

Įgyvendindami iniciatyvą „Judėjimo galia“ vaikams buvo skiriamos įdomios uždtuotys, parenkami įvairaus pobūdžio žaidimai, mokantys mažylius sveiko gyvenimo būdo. Smagiausia vaikams buvo lauke, kur jie galėjo ne tik mėgautis puikiu oru, grožėtis rudeniška gamta, bet ir išbandyti savo fizines galias žaidsdami judrius žaidimus, varžydamiesi estafetėse bei įveikdami kliūčių ruožą. O kai jėgos išseko – skubėjo rinkti kaštonų, džiaugtis spalvotais klevo lapais bei paskanauti ant žemės pribumsėjusių sultingų obuolių.

Aiškindamiesi apie asmens higienos svarbą auklėtiniai prisiminė, kaip taisyklingai plauti rankas, mokytojos akcentavo rankų higienos svarbą siaučiant klastingam virusui. Darželinukai atliko bandymus, pildė rankų plovimo dienoraščius, patys gaminosi muilą.

Turiningai buvo įgyvendinta ir iniciatyva „Miego galia“. Vaikai buvo pakviesti dalyvauti diskusijoje „Kodėl mums reikia miegoti?“, juk ne paslaptis, kad daugelis darželinukų nenoriai eina popietinio miegelio. Vaikai ne tik aiškinosi miego svarbą, bet ir mokėsi miego ritualų, teikiančių nusiraminimą bei atsipalaidavimą. Vieniems labiau patiko pasakų sekimas, kiti mieliau rinkosi lopšines. Vyresnėliai gaminosi blogų sapnų gaudykles, surengė šaunią pižamų pramogėlę. Iniciatyvai pasibaigus  vaikai jau turėjo nuomonę – miegas yra svarbus, suteikiantis jėgų ir žvalumo. 

Paskutiniąją spalio mėnesio savaitę vykdėme akciją „Gyvenu tyliai“. Triukšmingiems darželinukams – tai tikrai nemenkas iššūkis. Grupėse atsirado ramybės kampelių, kur vaikai buvo kviečiami pavartyti knygelių, pasiklausyti natūralių gamtos garsų arba pasimėgauti ramia melodija. Mažiesiems nenuoramoms labai patiko meninė kūryba ant šviesos stalo, reikalaujantis susikaupimo mandalų spalvinimas,  didelį įspūdį paliko relaksaciniai žaidimai, kvėpavimo pratimai. Žaisdami  žaidimus „Tylos karalius“, „Sugedęs telefonas“ ikimokyklinukai mokėsi kalbėti tyliau, pajusti ir įvertinti ramią aplinką.

Spalio mėnuo stiprinant sveikatą buvo tikrai produktyvus. Vaikai daug ko išmoko, sužinojo, suprato, įvaldė. Buvo atlikta daug gražių ir naudingų darbelių. Tačiau tai tik sveikatinimo pradžia. Lapkričio mėnesį bandysime įvaldyti šiaurietiško ėjimo žingsnelius, pratinsimės būti tolerantiškais ir draugiškais vienas kito atžvilgiu, gamindami sveikus sumuštinius minėsime  Sveikos mitybos dieną. Siekiame išlikti sveikais, to patiems linkime ir visiems Lietuvos žmonėms.

Rima Stankevičiūtė, Šalčininkų lopšelio-darželio „Vyturėlis“ Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Kategorija: Projektai