Šypsena, tai tarptautinė gėrio kalba. Šypsena, tai smulkmena, trunkanti sekundę. Tačiau jos sukuriamas gėris – neįkainojamas. Šypsena – galinga. Ypač nuoširdi, atvira, tokia kaip vaikų… iš visos širdies! Psichologai tvirtina, kad besišypsantys žmonės – ne tik laimingesni, bet ir sveikesni. Tad dažniau šypsokimės.
2018 m. spalio 12 d. ikimokyklinio ugdymo mokytojos su ugdytiniais pakvietė darželio bendruomenę į kitokiadienį „Padovanok šypseną sau ir draugams“, nes juk šypsena – sveikatos pagrindas. Skambant nuotaikingai dainelei „Šypsenėlė“, bendruomenė buvo sukviesta į darželio salę, kurioje juos pasitiko herojės : mergaitė ir katytė (ikimokyklinio ugdymo mokytojos Linutė ir Zita) taip pat Kakė Makė su kačiukais (grupių ugdytiniai). Buvo suvaidintas spektaklis „Mergaitės gimtadienis“. Spektaklio metu, vaikai klausėsi herojų pasakojimų apie žmonių draugiškus tarpusavio santykius, gerąsias emocijas ir jų reikšmę žmogaus gyvenime. Visi drauge šokdami pagal „Kakės Makės šėlsmo dainą“, lavinome smulkiąją ir artikuliacinę motoriką (atlikome įvairius pratimus, iš mažų šypsenėlių sudėjome didelę šypseną, plačiai šypsojomės, skandavome šypsenai skirtus šūkius) stengėmės paskleisti „šypsenos virusą“. Kitokiadienį užbaigėme šokdami „Šypsenėlių šokį“ – kurio metu linkėjome draugams pakilios nuotaikos, daug šypsotis ir nuolatos skleisti gerąsias emocijas. Visa diena buvo džiugi ir pilna vaikų juoko. Šypsokimės! Šypsena turi veidrodžio efektą – šypsaisi tu – šypsosi tau.

Marijampolės vaikų lopšelio-darželio „Vaivorykštė“ direktoriaus pavaduotojos ugdymui Giedrės Bagdonienės inf ir iliustr.

Kategorija: Renginiai