Vilniaus savivaldybės Grigiškių lopšelis-darželis ,,Pelėdžiukas“ organizavo Respublikinės ikimokyklinio ugdymo įstaigų asociacijos „Sveikatos želmenėliai“ nariams projektą ,,Kutulio takeliu“.  

            Projekto tikslas: 2019 m. gegužės – rugpjūčio mėnesiais įstaigos teritorijoje sukurti patrauklią, sensorinius pojūčius lavinančią erdvę ,,Kutulio takeliu“, įgyti saviugdos įgūdžių atsipalaiduoti, nusiraminti bei sustiprinti savo fizinę ir psichinę sveikatą.

           Judėjimas yra vaiko gyvybinis poreikis, todėl nuo pat ankstyvojo amžiaus svarbu formuoti  vaiko sampratą apie sveiką gyvenimo būdą. 

          Žmogaus prigimtis  – vaikščioti basomis, o vasara – pats tinkamiausias metas tai išbandyti. Pėdose yra nervų sistemos zonos, iš kurių pasklidę impulsai aktyvizuoja visą žmogaus organizmo imuninę sistemą. Vaikščiojant basomis skirtingais paviršiais dirginamos ir masažuojamos kojų pėdos. Toks natūralus masažas atpalaiduoja,  šalina nuovargį,  teigiamai veikia visą  žmogaus kūną. Kartu

tai – labai veiksminga organizmo grūdinimo priemonė.

           Projekto metu sukurti du ,,Kutulio takeliai“: Plungės lopšelio-darželio ,,Rūtelė“ ir Vilniaus savivaldybės Grigiškių lopšelio-darželio ,,Pelėdžiukas“.

Plungės lopšelio-darželio ,,Rūtelė“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jūratė Gedvilaitė džiaugėsi,  kad ši vasara buvo labai dėkinga projekto įgyvendinimui (dėl puikių oro sąlygų ir įstaigos darbo visą vasaros laikotarpį).

Sveikatingumo takelis Plungės  lopšelyje-darželyje ,,Rūtelė“  buvo įrengtas 2016 m., o vėliau jis papildytas vaistinių žolelių „darželiais“. Intensyviai ir pagal paskirtį takelis dar niekada nebuvo naudojamas.

Sutikimas dalyvauti projekte ,,Kutulio takeliu“ tapo įstaigos sensorinio takelio atidarymu! Projekto įgyvendinimas prasidėjo 2019 m. birželio mėnesį. Lopšelio-darželio kieme, basomis kojomis ant žolės, vaikai darė mankštą. Daugeliui vaikų tai buvo tikras iššūkis! Todėl užduotis vaikščioti vaikams  basomis, skirtingais sveikatingumo takelio paviršiais, iš pradžių  buvo palengvinta: pasiūlyta vaikams nenusimauti puskojinių, o „sunkesniuose“ ploteliuose buvo  pakloti ploni pledukai arba padėta briaunuota lenta.  Palaipsniui pereita prie visų skirtingų paviršių įveikimo basomis  kojomis.  Vaikščiojimas  takeliu džiugino ne tik vaikus, bet ir suaugusius.

            Grigiškių lopšelio-darželio ,,Pelėdžiukas“ sensorinis takelis ,,įsikūrė“ kiemo sodelyje. Takelis šiek tiek priminė tvarkingai išdėliotus šokolado gabalėlius, įdarytus pušų, eglių kankorėžiais, jūros akmenukais, smėliuku, žvyru,  kaštonais, medžio drožlėmis, medienos kaladėlėmis, samanomis, šiaudų šluotelėmis…

           Karštomis vasaros dienomis vaikai mielai vaikščiojo takeliu. Ir ne tik vaikai – jų mamytės taip pat keliavo ,,Kutulio takeliu“…

Vaikai pasakojo, kad:

,,Smagu eiti,  kai bado  padukus, nes atrodo, kad skruzdėlytės bėgioja…“

,,Dabar jau man kankorėžiai neduria – jie pasidarė švelnučiai!“

,,Kaip gerai bado!!! Atrodo, kad  einu per mišką…“

,,Aš jau greitai ir stipriai moku perbėgti…

,,Kai stoviu ant akmenukų,  jaučiuosi taip,  kaip prie jūros, kur jau buvau!“

Mažajai Eleonorai akmenukai buvo panašūs į mažus ančiukus, o Motiejui patiko smėliukas, nes jis labai minkštas…

Keliavimas ,,Kutulio takeliu“ visiems projekto dalyviams suteikė daug džiugių akimirkų! O vaikščiojimas basomis žole ar smėliu smėlio dėžėje, daugeliui vaikų tapo labai malonia pramoga!

Vilniaus savivaldybės Grigiškių lopšelis darželis ,,Pelėdžiukas“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Sigita Urbanavičienė

Kategorija: Projektai