Sėkmingai startavęs Lietuvos futbolo federacijos programos „Sugrąžinkime vaikus į stadionus“ projektas „Futboliukas“ Jurbarko vaikų lopšelyje – darželyje „Nykštukas“ savo veiklą tęsia jau antri metai.

„Futboliukas“ sulaukė didelio būrio vaikučių, kurie nori sportuoti, rungtyniauti, gerai praleisti laiką, patirti džiugių pergalės akimirkų. Projekte dalyvauja vyresniųjų ikimokyklinių ir priešmokyklinių grupių vaikai. Futboliuko žaidime dalyvauja virš šimto darželio ugdytinių.  Keturis kartus per savaitę vaikai treniruojasi darželio salėje, mokosi pirmųjų žingsnelių futbole – kamuolio varymo, smūgiavimo į vartus, perdavimo draugui, gynybos elementų. Visos šios treniruotės patenkina vaiko norą aktyviai, tikslingai judėti, suteikia gerų emocijų, moko komandinio žaidimo. Pavasario – rudens laikotarpiu futboliukas persikelia į futbolo aikštelę lauke. Futbolo aikštelė čia niekada nebūna tuščia – pilna ir žaidėjų, ir sirgalių.

 

Itin džiugu, kad šiuo žaidimu domisi vis daugiau mergaičių. Jos niekuo nenori nusileisti berniukams, netgi kartais juos ir pralenkia vikrumu, greitumu ir… gudrumu, pakiliai nusiteikia laimėdamos prieš berniukų komandą rezultatu 3 : 0.

Džiaugiamės vaikais, kurie pradėję žaismingas futboliuko treniruotes taip susidomėjo šiuo žaidimu, kad panoro ir tėvelių paprašė nuvesti į profesionalias futbolo treniruotes. Dabar jie mums, auklėtojoms, dalina patarimus, kaip geriau sužaisti vienoje ar kitoje situacijoje, na o mes stengiamės tobulėti kartu su būsimais futbolininkais.          

Kadangi pirmieji šalyje įsijungėme į šį projektą, sukaupėme ir šiek darbo patirties. 2009 metais į projektą įtraukus daugiau ikimokyklinio ugdymo įstaigų, buvome pakviesti pasidalinti  darbo patirtimi Nacionalinės futbolo akademijos surengtuose trenerių kursuose. 2010 metų kovo mėnesį Lietuvos futbolo federacijos buvome pakviesti dalyvauti nacionaliniame futbolo suvažiavime futbolo strategijai 2010 – 2020 metams rengti. 

Trenerės auklėtojos Jolitos Treinienės inf. ir iliustr.Kategorija: Renginiai