Šiuolaikiniai vaikai gyvendami nuolat besivystančių technologijų apsuptyje dažnai pamiršta apie tai, koks įdomus, įkvepiantis ir pamokantis gali būti buvimas gamtoje. Gamta – tikras žinių šaltinis, ir jos pažinimas gali būti turiningas laiko praleidimas, ypač miesto vaikams. Gamtos pažinimas – tai gyvūnai, augalai, gamtos reiškiniai.  Mes, pedagogai nuo pat mažens ugdome pagarbą gimtajam kraštui, žemei, gyvybei, skatiname  pajusti žmogaus ir gyvūnų ryšį, jų didingumą, įvairovę ir grožį. Norėdamos su vaikais kuo daugiau laiko praleisti gamtoje,  gryname ore, tenkinti kiekvieno vaiko poreikį žaisti, judėti, pažinti, ir ugdant  vaikų jautrumą augalui, paukščiui ir gyvūnui, organizavome

 turistinį žygį į  Šunskų miestelio fazanyną, nes per praktinius potyrius mažieji geriau pažįsta  gamtą ir ją saugoja.

Atvykus į fazanyną  mus pasitiko seniūnijos seniūnas Rimantas Lekeckas. Mums papasakojo kas jį paskatino įkurti fazanyną, tai  įkvėpė istorija, glaudžiai susijusi su Šunskų miesteliu ir šiais paukščiais jo įkūrimo istoriją. Vaikai sužinojo, kad tai vienintelė vieta Lietuvoje, kurioje galima susipažinti su mūsų šalyje retai auginamų įvairių rūšių fazaninių paukščių šeimos porūšiais. Čia jų gyvena 17 rūšių, daugiau nei 100 paukščių! Pasigrožėjome šiais paukščiais ir turėjome galimybę išgirsti pasakojimus apie fazanų gyvenimą. Taip pat čia pamatėme ir kitų dekoratyvinių paukščių – povų, povinių balandžių, perlinių vištų. Be fazanų sutikome Hiustono voveres ir draugiškąsias alpakas.

Ši nuotaikinga kelionė turėjo ir iššūkių, seniūnas pasiūlė mažiesiems turistams pereiti  pažintinį pojūčių taką. Per keliasdešimt minučių galėjome susipažinti ir pajusti įvairių rūšių kelių dangas ir pasivaikščioti skirtingais žemės paviršiais.

O kaip gi vaikai be atrakcionų, leidomės lyno keliu,  kopėme į virvinę piramidę, taip  vaikai turėjo išbandyti savo ištvermę ir jėgas.

Mūsų mažieji ugdytiniai buvo ne tik stebėtojais, bet ir savanoriškai parėme Šunskų fazanyną.

 Turistai į darželį grįžo pavargę, bet labai patenkinti – juk ne kasdien drauge įveiki tokį nemažą kelio atstumą. Tai tikras iššūkis!

Marijampolės vaikų lopšelio-darželio ,,Vaivorykštė‘‘ direktoriaus pavaduotojos ugdymui G. Bagdonienės inf. ir iliustr.

Kategorija: Renginiai