Lapkričio 8-oji paskelbta Europos sveikos mitybos diena. Šią dieną Europos šalyse organizuojami sveikos mitybos renginiai. Juose visuomenė informuojama apie sveikiausios mitybos principus ir taisykles.
Kaip laikytis šių taisyklių buvo primenama ir Marijampolės vaikų lopšelyje-darželyje „Vaivorykštė“, vykusioje viktorinoje „Maitinkis sveikai“. Viktoriną organizavo visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje ir ikimokyklinio ugdymo mokytojos, persirengusios daržovių personažais. Vaikai sužinojo, kad moliūgai ir kopūstai vartojami ir dėl sveikatos, ir dėl grožio. Yra žinoma, kad valgant kopūstus bei moliūgus, jų organizmas pasisavina vitaminą C, padeda sumažinti antsvorį.
Vedantiesiems išrinkus komandų kapitonus, burtų keliu buvo ištraukti ir komandų pavadinimai, vaizduojantys daržoves. Viktorinoje rungtyniavo „Brokolių“, „Morkų“, „Pomidorų“ ir „Paprikų“ komandos. Viktorinos vedantieji pristatė lėkštės „Maitinkis sveikai“ produktus, priminė apie juose esančius vitaminus. Ugdytiniai, naudodami interaktyvią lentą, atliko užduotį – sudėjo maisto produktus į „Sveiko maisto piramidę“, apžiūrėjo daržovių ir vaisių muliažus, svarstė, kuriuos maisto produktus reikia kasdien vartoti, o kuriuos – retai.
Vaikai rungtyniavo, kuri komanda teisingai išvardins vaisius, daržoves, pavadins kruopų pavadinimus.
Žaidėme muzikinį žaidimą, vaizduodami riešutus, žiūrėjome vaizdo įrašą „Vaisiai ir daržovės“, minėme mįsles.
Išsiaiškinę, kuris maistas yra sveikiausias, jį piešėme ant popieriaus sudarant sveiko maisto kelią. Mažiausieji darželinukai dalyvavo akcijoje, piešdami vaisius ir daržoves, ir sukurdami „Sveiko maisto knygelę“.
Viktorinos pabaigoje vaikai ragavo paprikas, salierus, svogūnus, kopūstus, porus, morkas. Sugrįžus į grupes, vaikai vaišinosi pagrindiniu prizu – kriaušėmis.
Ugdytiniai suprato, kad reikia valgyti ne tik sveiką maistą, bet reikia ir judėti, nes sportuojantys vaikai yra daug stipresni ir daug rečiau serga.

Marijampolės vaikų lopšelio-darželio „Vaivorykštė“ direktoriaus pavaduotojos ugdymui Giedrės Bagdonienės inf ir iliustr.

Kategorija: Renginiai