Per lietų, geltonu saulės nutviekstu taku, atėjo rudenėlis. Atėjo ir padovanojo gausybę dovanų: pilnas lysves daržovių, pilnas pintines vaisių…

Norėdami pasidžiaugti rudens užaugintomis gėrybėmis, paskanauti iš vaisių ir daržovių paruoštais patiekalais, Mažeikių lopšelio-darželio „Eglutė“ grupės „Gudručiai“ mokytojos sukvietė ugdytinius ir jų tėvelius į „Rudenėlio turgų“. Šiame turguje pirkti nereikėjo, viskas buvo siūloma už dyką: ugdytinių – vaisių ir daržovių personažų – eilėraštukai, dainelės, žaidimai – rateliai.

Šventės tikslas:  pasigėrėti rudens dovanomis, patirti džiugių emocijų vaidinant, deklamuojant, žaidžiant su draugais. Formuoti sveikos mitybos įgūdžius, ugdyti draugiškumą, kūrybiškumą.

Jau prieš šventę tėveliai buvo kviečiami su savo vaikais dalyvauti kūrybinių darbų parodoje „Rudenėlis priaugino“. Iš vaisių, daržovių buvo kuriami  įvairūs personažai, iš rudeninių gėlių komponuojamos puokštės. „Atbildėjo“ karieta iš moliūgo, baltos avelės iš kopūstų, šimtakojis iš obuolių ir daug kitų išradingų darbelių.

Į „Rudenėlio turgų“ mamytės ir tėveliai rinkosi nešini patiekalais iš vaisių ir daržovių. Ragavome moliūgo sriubos, obuolių pyrago, morkų keksiukų ir daug kitokių skanumynų. Šventės metu pagrindiniai veikėjai:  Rudenėlis, Agurkėlis bei Obuoliukas akcentavo vitaminų naudą, mokė vaikus sveikos gyvensenos įgūdžių. Didelis dėmesys skirtas fiziniam aktyvumui: renginio metu visi mankštinosi, buvo pkviesti sudalyvauti estafetėse.

Ieškota ir naujų bendradarbiavimo su tėveliais formų. Susirinkusiems padainuoti sutiko ugdytinio Justo mama. Kartu su meninio ugdymo mokytoju Roku paruošė dainą, kuri ir tapo ,,Rudenėlio turgaus” kulminacija.

Džiugu, kad tėveliai rado laiko ir gausiai dalyvavo renginyje. Tai – jau įrodymas, kad tokie susibūrimai reikalingi. Mokytojų komanda, atsakinga už šventę,  dėjo pastangas, kad renginio metu  būtų gilinamos gamtosauginės žinios, būtų  rūpinamasi ugdytinių fizine  bei psichine sveikata, būtų išlaisvintas vaikų kūrybiškumas.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Rima Skrinskienė

Kategorija: Renginiai