Miegas – neišvengiama organizmo būsena. Tuo metu mes atsitraukiame nuo išorinio pasaulio signalų, nes smegenys turi apdoroti ir įvertinti gautą informaciją, ją suvokti ir nereikalingą sunaikinti. Trumpalaikė atmintis užpildoma dieną, o naktį joje esanti informacija pamažu pereina į ilgalaikę atmintį. Šiuolaikinių mokslininkų teigimu, miegas žmogui reikalingas tam, kad būtų išsaugoti pažintiniai gebėjimai – kalba, atmintis, mąstymas. Miegas svarbus smegenų vystymuisi. Geriausias būdas sužinoti, kam reikalingas miegas, – nemiegoti.

 Mūsų lopšelis-darželis įsijungė į Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro  organizuojamą   iniciatyvą „Aktyviai, draugiškai, sveikai“.  Spalio 8 dieną  organizavome vieną iš  veiklų ,,Miego galia‘‘.  Tą rytą vaikai į darželį  atėjo nešini pagalvėmis, miegmaišiais, antklodėmis, vyresniųjų grupių mergaitės atsivežė savo lėlytes su vežimėliais.

Rytmečio ,,Kai mieste nemiega niekas, atkeliauja dėdė miegas“, metu mokytojos supažindino  vaikus su  miego svarba jų sveikatai, miego higiena: kas padeda greičiau užmigti ir kas trukdo. Pasimokėme relaksacijos pratimų, kurie padeda greičiau užmigti.

 Pasitelkiant mokytojų kūrybiškumą, sukūrėme  mini spektaklį, kurio metu  ugdytiniai visi drauge žaidė, imitavo miegą, dainavo lopšinę,  o po ,,miego“  skambant muzikiniam kūriniui darė mankštą, ,,valėsi dantukus“.

Parengėme lankstinuką ugdytinių tėveliams ir pedagogams: „Miegas, miego kokybės svarba, būdai kaip užmigti. Manome, kad visiems renginys patiko, o gal kažkam net ir nusnūsti pavyko!

Marijampolės vaikų lopšelio-darželio ,,Vaivorykštė‘‘ direktoriaus pavaduotojos ugdymui  Giedrės Bagdonienės  inf. ir iliustr.

Kategorija: Renginiai