Panevėžio lopšelio-darželio „Draugystė“ ugdytiniai, jų šeimos nariai, įstaigos darbuotojai dalyvavo kasmetinėje šeimos sporto šventėje.

Aktyviai paminėti šią dieną mus paskatino noras puoselėti sveikos, aktyvios gyvensenos įpročius šeimoje. Išbandyti priemones, kurias įsigijome neigiamų socialinių veiksnių prevencijos projekto „Renkuosi gyventi sveikai“ bei sveikatinimo priemonių projekto „Sportuojame su saulute“ finansavimo lėšų dėka.
Kadangi įstaigos vidaus erdvės riboja vaikų judėjimo laisvę. Dalyvius pakvietėme aktyviai praleisti laisvalaikį gyname ore, tai yra Beržų progimnazijos stadione. Pasirinkdami erdvę šventei suderinome aktyvią veiklą su grūdinimosi procedūromis – saulės ir oro voniomis. Mes žinome, kad užsigrūdinusi asmenybė rečiau serga yra žvalesnė ir turinti stiprią kvėpavimo, širdies raumenų, virškinimo sistemą. Tačiau grūdinimuisi yra svarbus ir fizinis aktyvumas, ir judrūs žaidimai, todėl šioje erdvėje šventės dalyvių laukė įvairios sportinės užduotys, iššūkiai ir netikėtumai. Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Sandra Lukoševičienė, organizavo smagią mankštą. Pasimankštinę, dalyviai išsiskirstė į žaidimo stoteles. Pedagogai, atsižvelgdami į vaikų amžių, fizinį pajėgumą judrioms veikloms stotelėse parinko atitinkamas priemones, žaidimų ir užduočių formas. Dalyvių laukė kliūčių ruožas -„Einu takučiu“. Estafetės: „Kamuoliukų fiesta“, „Gyvatėlė“, „Taiklus metimas“, „Judu, skubu – kamuoliuką ridenu“, „Ramybės karalius“, Mažojo futboliuko varžybos, „Spalvotojo parašiuto linksmybės“ ir panašiai. Žaisdami bendrus žaidimus, vaikai galėjo išbandyti savo jėgas ištvermę ir vikrumą varžydamiesi su bendraamžiais. Atlikdami užduotis – lavino judesių koordinaciją, akies ir rankos taiklumą, įtvirtino gebėjimą mesti, ridenti, gaudyti kamuolį, ugdėsi vikrumą. Drauge stengėmės įveikti įvairias kliūtis, derindami rankų ir kojų judesius. Aktyvūs buvo ne tik vaikai, bet ir tėveliai. Drauge su savo atžalomis dalyvavo įvairioje rungtyse.
Manome, kad visi mažieji šventė dalyviai turėjo galimybę suvaldyti pykčio ir agresijos apraiškas bandydami susitarti tarpusavyje, išlaikydami pagarbą varžovui, ugdėsi charakterio savybes (dąsą, ištvermę, savitvardą, pasitikėjimą savo jėgomis). Drauge mokėmės laikytis žaidimo taisyklių ir susitarimų, pratinomės saugiai judėti, susipažinome su progimnazijos lauko erdve. Varžydamiesi ir žaisdami, vaikai, patenkino pagrindinius savo poreikius: judėjimo, bendravimo, saviraiškos. Mums svarbus buvo pats veiksmas – judėjimo laisvė, aktyvi veikla, tarpusavio bendravimas. Įstaigos pedagogai, šventė dalyviai buvo apdovanoti padėkomis ir AB Pieno žvaigždės įsteigtais prizais.
Dalyvavimas bendroje sportinėje šventėje suteikė vaikams daug džiugių emocijų bei stiprino bendruomenės tarpusavio santykius. Ugdytinių tėvelių, pedagogų pavyzdys įtakojo formuojant tinkamus sveikos gyvensenos įgūdžius. Šventės dalyviai skirstėsi pakiliomis nuotaikomis ir jausdami malonų kūno nuovargį.
Panevėžio lopšelio-darželio „Draugystė“ direktoriaus pavaduotojos ugdymui Loretos Asačiovienės informacija, direktorės Jurgitos Ožekauskienės nuotraukos.

Kategorija: Renginiai